Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پس از ۱۸ سال، ماه و پنج سیاره را به ترتیب موقعیت در منظومه شمسی یک جا ببینید

عکس تزئینی از منظومه شمسی
عکس تزئینی از منظومه شمسی Copyright کانوا
Copyright کانوا
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به افرادی که در نیمکره شمالی زندگی می‌کنند پیشنهاد می‌کنیم که روز جمعه سوم تیرماه زنگ بیدار باش خود را برای چهل و پنج دقیق پیش از طلوع خورشید تنظیم کنند تا این پدیده منحصر به فرد را از دست ندهند.

آگهی

به افرادی که در نیمکره شمالی زندگی می‌کنند پیشنهاد می‌کنیم که روز جمعه سوم تیرماه زنگ بیدار باش خود را برای چهل و پنج دقیق پیش از طلوع خورشید تنظیم کنند.

به گزارش وب‌سایت اسکای اند تلسکوپ، در اتفاقی تقریبا نادر و پس از هجده سال، پنج سیاره به ترتیب قرارگیری‌شان در منظومه شمسی، پشت سر هم قطار خواهند شد.

این دقیقا همان چیزی است که این اتفاق را منحصر بفرد می‌کند. به عبارتی شما با چشم های غیر مسلح می‌توانید این پنج سیاره را با نظم و ترتیب خود در منظومه شمسی ببینید.

علاوه بر این‌ها، سیاره عطارد نیز که در سایر روزها معمولا بسیار کمرنگ دیده می‌شوِد، با وضوح بهتری در کنار سایر سیاره‌ها دیده خواهد شد.

عطارد، زهره، مریخ، مشتری و زحل نام پنج سیاره‌ای هستند که می‌توان آن ها را صبح روز جمعه دید.

اما این به همین جا ختم نمی‌شود چرا که در این قطار بین سیاره زهره و مریخ، شما می‌توانید هلال ماه را نیز ببینید. نکته جالب‌تر اینکه از آن جا که به لحاظ سلسله قرارگیری سیارات، کره زمین بین سیاره زهره و مریخ قرار دارد، با این حساب ماه در آسمان به نیابت از کره زمین در این جایگاه دیده خواهد شد.

با فاصله گرفتن زهره و زحل، و کم رنگ‌تر شدن حضور عطارد در آسمان، رفته رفته این جمع سیارات از یکدیگر دور خواهند شد و در یک قاب دیده نخوهند شد.

شما می‌توانید برای دیدن نقشه موقعیت قرارگیری سیارات در روز جمعه به وب‌سایت اسکای اند تلسکوپ رجوع کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف یک منظومه شمسی جدید با ۴ میلیارد سال قدمت که ۶ سیاره دارد

سیاره‌های یتیم؛ تلسکوپ اروپا هفت سیاره بی‌ستاره جدید کشف کرد

احتمال تاثیر طوفان خورشیدی بر شبکه‌های برق و سیستم‌های ناوبری در کل جهان