تیراندازی در کلیسایی در آمریکا ۲ کشته برجا گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تیراندازی در کلیسای آلاباما
تیراندازی در کلیسای آلاباما   -  کپی رایت  AP

پلیس ایالت آلابامای آمریکا اعلام کرد بر اثر تیراندازی یک فرد مسلح در داخل کلیسایی در شهر کوچک وستاویا هیلز در جنوب شرقی بیرمنگام، دو نفر کشته و یک نفر دیگر زخمی شدند.

بنابه گفته مقامات پلیس، فرد مظنون در ساعت حدود ۶ و ۲۰ دقیقه عصر به وقت محلی به تنهایی وارد جلسه یک گروه کوچک از افراد در کلیسا شده و شروع به تیراندازی کرده است.

فرد مظنون اکنون در بازداشت به سر می‌برد. هویت و انگیزه او از این عمل هنوز فاش نشده است. نفر سوم که مجروح شده است هم‌اکنون در بیمارستان و تحت مداوا قرار دارد.

کشیش جان بروس، اسقف کلیسای آلاباما که در سفر زیارتی به یونان به سر می‌برد، با ابراز تاثر عمیق از این حادثه گفت به زودی به شهر بازمی‌گردد.

وی اضافه کرد: « این همان کاری است که ما به عنوان افراد با ایمان انجام می‌دهیم: ما در میانه مرگ و زندگی دور هم جمع می‌شویم.»

کی آیوی، فرماندار آلاباما، با بیان اینکه برای قربانیان دعا می‌کند گفت: «از اینکه می‌شنوم تیرانداز در بازداشت است خوشحالم. این دست وقایع هرگز نباید اتفاق بیفتند، چه در کلیسا، چه در فروشگاه، چه در شهر و چه در هر جای دیگر».

تیراندازی در کلیسای آلاباما جدیدترین حادثه از این دست در آمریکا به شمار می‌رود. ماه گذشته شش نفر در مراسمی در کلیسای تایوانی در جنوب کالیفرنیا مورد اصابت گلوله قرار گرفتند که یک نفر از آنان جان خود را از دست داد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پیشتر در ماه گذشته در پی یک تیراندازی کور در یک مدرسه ابتدایی در جنوب تگزاس که جان ۱۹ کودک و دو معلم را گرفت، توجهات در آمریکا بار دیگر به مسئله خشونت با اسلحه جلب شده است.

در پی این حمله یک گروه دو حزبی از سناتورهای آمریکا توافق کرده‌اند که قانونی را در مورد ایمنی اسلحه به تصویب برسانند.