Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

لغو سفر پاپ به آفریقا؛ نگرانی‌ها از وضعیت زانوی رهبر کاتولیک‌های جهان

بنرهای خوش آمدی به پاپ فرانسیس در یکی از خیابان‌های جمهوری کنگو
بنرهای خوش آمدی به پاپ فرانسیس در یکی از خیابان‌های جمهوری کنگو Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

واتیکان روز جمعه ۱۹ خرداد اعلام کرد سفر از پیش تعیین شده پاپ فرانسیس به آفریقا که قرار بود در ماه ژوئیه انجام شود لغو می‌شود.

آگهی

واتیکان روز جمعه ۱۹ خرداد اعلام کرد سفر از پیش تعیین شده پاپ فرانسیس به آفریقا که قرار بود در ماه ژوئیه انجام شود، لغو می‌شود.

مقام‌های واتیکان می‌گویند سفر پاپ فرانسیس ۸۵ ساله به‌دلیل زانودرد مزمن و مشکلات حرکتی ناشی از آن، مجبور به لغو سفر آفریقایی شده است. 

به گفته واتیکان، پاپ فرانسیس قرار بود در تاریخ دوم تا هفتم ژوئیه به دو کشور آفریقایی کنگو و سودان جنوبی سفر کند که باتوجه‌به زانودرد وی این سفر به آینده موکول خواهد شد.

مقامات واتیکان گفته‌اند که این سفر به توصیه پزشکان لغو گردیده چرا که ممکن است در روند درمانی پاپ اختلال ایجاد کند.

وضعیت جسمانی پاپ فرانسیس چگونه است؟

پاپ فرانسیس حدود یک ماه است که به دلیل کشیدگی رباط‌های زانوی راست از صندلی چرخ‌دار استفاده می‌کند. در دوره درمانی او، پزشکان آمپول‌هایی نیز به او تزریق کرده‌اند و می‌باید تا حد ممکن زانوی خود را بی‌حرکت نگاه دارد و در صورت لزوم با عصا یا با کمک یک دستیار راه برود. صرف‌ نظر از درد زانوی پاپ، توانایی جسمانی وی برای این سفر از ماه‌ها پیش مورد سؤال بود.

رهبر کاتولیک‌های جهان، همچنین قرار بود در تاریخ ۲۴ تا ۳۰ ژوئیه به کانادا سفر کند. مقام‌های واتیکان در مورد احتمال لغو این سفر صحبتی نکرده اند. برنامه های وی برای ما اوت نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. 

پاپ به دوستدارانش گفته است که نمی‌خواهد تحت عمل جراحی زانو قرار گیرد. احتمال می‌رود واکنش پیشوای کلیسای کاتولیک به داروی بیهوشی در حین عمل روده بزرگ در ژوئیه ۲۰۲۱ یکی از علل خودداری وی از عمل زانوی باشد. در آن سال ۳۳ سانتی‌متر از روده بزرگ پاپ برداشته شد.

مشکلات زانوی پاپ فرانسیس و تصمیم او برای انتصاب ۱۶ اسقف اعظم دارای حق رأی در شورای واتیکان، گمانه‌زنی‌ها در مورد آینده و حتی جانشین وی را دوچندان کرده است.

این در حالی است که هیچ‌گونه اظهار نظری در خصوص استعفای احتمالی پاپ به میان نیامده است.

**توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

بنا بر قوانین واتیکان، تنها اسقف‌های اعظم دارای سن کمتر از هشتاد سال امکان شرکت در رأی‌گیری برای انتخاب پاپ آینده را دارند. از بین ۲۱ اسقف اعظم انتخابی پاپ فرانسیس، ۱۶ نفر آن‌ها زیر هشتاد سال هستند که در انتخاب پاپ آینده نقش خواهند داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بندیکت شانزدهم، نخستین پاپی که در ۶۰۰ سال گذشته استعفا داد، در ۹۵ سالگی درگذشت

آیا می‌توان زندگی جاودانه داشت؟ محققان ژاپنی واکسن ضد پیری تولید کردند

بهترین غذاها برای مبارزه با پیری چه هستند؟