انتخاب نام فرزند با بانک اسامی «ایکیا» برای والدین

یکی از نمایندگی های ایکه آ در ایرلند
یکی از نمایندگی های ایکه آ در ایرلند Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتخاب نام مناسب برای فرزندان همواره یکی از دغدغه‌های والدین است.

آگهی

انتخاب نام مناسب برای فرزندان همواره یکی از دغدغه‌های والدین است و نمایندگی شرکت «ایکیا» در نروژ در نظر دارد در انتخاب نام فرزندان به والدین ایشان کمک کند.

شیوه نام‌گذاری شرکت سوئدی و چندملیتی «ایکیا» که به ساخت لوازم منزل تاشو شناخته می‌شود؛ بر روی محصولات خود شهره همگان است. 

نمایندگی «ایکیا» در نروژ فهرستی از ۸۰۰ نام را در قالب یک بانک اسامی در وب‌سایت خود منتشر کرده است. این اسامی برگرفته از نام تمام محصولات تولیدی این شرکت از زمان تاسیس است. ایکیا از سال ۱۹۴۸ به‌جای کد محصول از اسامی خاص برای نام‌گذاری محصولات خود استفاده کرده است.

«ایکیا» اسامی محصولات خود را از شهرها، دریاچه‌ها و سایر عناصر جغرافیایی سوئد الهام گرفته است. علاوه بر این‌ها نام‌های قدیمی مردم نیز برای این محصولات استفاده شده است.

این اسامی شامل «مالم» و «کویک» (از اسامی نواحی شهری در سوئد) و «تروتن» (یک نوع سنگ) می باشند که توسط ایکیا به ترتیب بر روی جاکفشی، مبل تخت شونده و میز تحریر گذاشته شده بود.

به گفته مسئولین این شرکت، ابتکار شعبه نروژ در پیشنهاد نام محصولات ایکیا برای فرزندان تازه متولد شده از آنجا نشات گرفته که علی‌رغم مشکلات متعدد همچون کسادی بازار خرید در نتیجه همه‌گیری کووید، زاد و ولد در نروژ افزایش داشته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

این کشور حوزه اسکاندیناوی در سال ۲۰۲۱، بیش از ۵۶ هزار تولد نوزاد را ثبت کرده است، رقمی که در مقایسه با سال ۲۰۲۰، بیش از سه هزار مورد افزایش داشته است.

به گفته شعبه ایکیا در نروژ، این افزایش موالید سبب شده است تا والدین با چالش یافتن اسامی خاص و منحصربه‌فرد مواجه شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجربه‌های اروپایی؛ نامگذاری فرزندان در کشورهای عضو اتحادیه اروپا با چه محدودیت‌هایی مواجه است؟

خروج برندهای غربی از روسیه؛ مک‌دونالد شعب خود را به فروش می‌رساند

خروج از روسیه یا پذیرش تخریب وجهه؛ شرکت‌های چندملیتی بر سر ۲ راهی