Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رویترز: روسیه در واکنش به تحریم‌‌های اروپا مسیر صادرات غرب به شرق را تغییر می‌دهد

سکوی نفتی روس‏نفت در یک میدان نفتی در شرق سیبری
سکوی نفتی روس‏نفت در یک میدان نفتی در شرق سیبری Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته خبرگزاری رویترز روسیه به‌منظور دفع تحریم‌های اروپا و تأمین نیاز مشتریان آسیایی خود، صادرات نفت از بندر کازمینو در شرق این کشور را بیست در صد افزایش داده است.

آگهی

سه منبع مطلع به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که روسیه به‌منظور دفع تحریم‌های اروپا و تأمین نیاز مشتریان آسیایی خود، صادرات نفت از بندر کازمینو در شرق این کشور را بیست در صد افزایش داده است.

مسکو امیدوار است مسیر صادرات انرژی از غرب به آسیا را تغییر دهد، چرا که صادرات از طریق نفتکش از بنادر دریایی اروپایی گران تمام می‌شود و به دلیل تحریم‌های غرب علیه روسیه، کشتیرانی روسیه از این مسیر پیچیده خواهد بود.

شرکت‌های چینی و هندی که بارها از تحریم‌های غرب علیه مسکو انتقاد کرده بودند در ماه‌های اخیر و در بحبوحه کاهش قیمت‌ها، از روسیه نفت بیشتری خریداری کرده‌اند.

این افزایش، توان صادراتی روسیه از طریق خط لوله نفت «سیبری شرقی–اقیانوس آرام» در بندر کازمینو را از ۷۵۰ هزار بشکه در روز به ۹۰۰ هزار بشکه در روز افزایش خواهد داد؛ چه‌بسا که در ماه جولای چیزی در حدود ۸۸۰ هزار بشکه از این مسیر صادر می‌شود.

خط لوله «سیبری شرقی–اقیانوس آرام» میادین نفتی سیبری روسیه را از طریق زمین به بندر کازمینو و از آن جا به مشتریان چینی می‌رساند.

ظرفیت کلی این خط لوله یک میلیون و ۶۴۰ هزار بشکه در روز است اما باتوجه‌به نبود زیرساخت‌های لازم در حوزه ریلی رسیدن به این حجم کلی در حال حاضر برای روسیه ممکن نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«یک بام و دو هوای هند»؛ سیاست متناقض دهلی‌نو در قبال جنگ روسیه و اوکراین

پارلمان بریتانیا: لندن به خشک‌شویی «پول‌های کثیف» روسیه تبدیل شده است

آمریکا ۵ شرکت چینی را به اتهام همکاری با ارتش روسیه تحریم کرد