Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

یک مرد با گریم زنانه «به خاطر زمین» با کیک به مونالیزا حمله کرد

کیکی شدن تابلوی مونالیزا در موزه لوور پاریس
کیکی شدن تابلوی مونالیزا در موزه لوور پاریس Copyright Twitter/@klevisl007/via REUTERS
Copyright Twitter/@klevisl007/via REUTERS
نگارش از مریم عباسی‌زاده
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک مرد با کلاه گیس و لباس زنانه بر روی ویلچر نشسته و ناگهان از روی آن بلند می‌شود و یک کیک خامه‌ای را به سمت تابلوی مونالیزا پرتاب می‌کند.

آگهی

 شاهکار لئوناردو داوینچی در موزه لوور مورد هدف قرار گرفت. بر اساس ویدئوهای متعددی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده‌است، مردی روز یکشنبه ۲۹ ماه مه، تکه‌ای از یک کیک  خامه‌ای را به محفظه شیشه‌ای تابلوی مونالیزا مالید و سپس گل‌های رزی که در دست داشت را برروی زمین پرتاب کرد. 

 یکی از شاهدان عینی ویدیویی از این صحنه را در حساب توییتری خود منتشر کرده که نشان می دهد یک مرد با کلاه گیس و لباس زنانه بر روی ویلچر نشسته و ناگهان از روی آن بلند می‌شود و یک کیک خامه‌ای را به سمت تابلوی مونالیزا پرتاب می‌کند. خوشبختانه این اثر گرانبهای داوینچی در یک محفظه شیشه‌ای نگهداری می‌شود و به آن آسیبی وارد نشده. ماموران امنیتی موزه لوور به سرعت فرد را از موزه بیرون کردند.

یکی دیگر از شاهدان می‌گوید در حالی که فرد توسط ماموران موزه به سمت خروجی هدایت می‌شد به زبان فرانسوی می‌گوید: «درباره زمین فکر کنید. افرادی هستند که زمین را نابود می‌کنند. در موردش بیشتر فکر کنید. ای هنرمندان، به زمین فکر کنید. دلیل کار من این بود که به فکر کره زمین باشید.»

تابلوی مونالیزا که به لبخند ژوکوند نیز معروف است، یکی از پرآوازه‌ترین نقاشی‌های لئوناردو داوینچی، هنرمند مشهور ایتالیایی است. سبک نقاشی داوینچی لبخند مرموز مونالیزا از مهمترین دلایل شهرت این اثر است.  این نقاشی دارای عناوینی همچون شناخته‌شده‌ترین، پُر بازدیدترین و مورد تقلید واقع‌شده‌ترین اثر جهان است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هزینه انتقال تابلوی مونالیزا چقدر است؟

آیا مونا وانا واقعا طرح اولیه مونالیزا است؟

دانشمندان راز دیگری از نقاشی مونالیزا را کشف کردند