Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دیدار اسد و خامنه‌ای در تهران؛ «خرابی جنگ قابل بازسازی است ولی اصول از بین رفته خیر»

دیدار علی خامنه‌ای و بشار اسد در تهران
دیدار علی خامنه‌ای و بشار اسد در تهران Copyright عکس از سایت رسمی رهبر ایران
Copyright عکس از سایت رسمی رهبر ایران
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه که در سفری از پیش اعلام نشده به تهران سفر کرده، روز یکشنبه با علی خامنه‌ای، رهبر ایران دیدار و گفتگو کرد.

آگهی

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه که در سفری از پیش اعلام نشده به تهران سفر کرده، روز یکشنبه با علی خامنه‌ای، رهبر ایران دیدار و گفتگو کرد.

علی خامنه‌ای، رهبر ایران، در دیدار با رئیس جمهوری سوریه و هیات همراهش با تمجید از آن چه «مقاومت و ایستادگی ملت و نظام سوریه و پیروزی در یک جنگ بین‌المللی» عنوان کرد، گفت: « سوریه امروز، سوریه قبل از جنگ نیست، اگرچه آن زمان خرابی‌ها نبود اما احترام و اعتبار سوریه اکنون بسیار بیشتر از گذشته است و همه به این کشور به‌عنوان یک قدرت نگاه می‌کنند.»

آقای خامنه‌ای ابزار امیدواری کرد که رئیس جمهوری سوریه با «روحیه بالا» که عامل «مقاومت و پیروزی» سوریه در جنگ شده، هر چه زودتر بتواند ویرانی‌های جنگ را بازسازی کند، چرا که بنا بر تاکید او، « کارهای بزرگی» پیش روی آقای اسد قرار دارد.

رئیس جمهوری سوریه نیز در این دیدار گفت: « خرابی‌های جنگ را می‌توان بازسازی کرد اما اگر مبانی و اصول از بین بروند، قابل بازسازی نیستند.»

آقای بشار اسد افزود: «برخی تصور می‌کنند حمایت ایران از جبهه مقاومت، حمایت تسلیحاتی است در حالی‌که مهمترین حمایت و کمک جمهوری اسلامی، دمیدن روحیه مقاومت و استمرار آن است.»

رئیس‌جمهور سوریه در پایان با تاکید بر ادامه «باقدرت» آن چه او «روابط راهبردی ایران و سوریه» توصیف کرد، این روابط را مانع از حاکمیت اسرائیل بر منطقه عنوان کرد.

رهبر ایران در ادامه این دیدار که با حضور ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران برگزار شد با تاکید بر تقویت ارتباط «حیاتی» دو کشور ایران و سوریه شخص رئیس‌جمهوری و دولت جمهوری اسلامی ایران نیز واقعا با نشاط و دارای روحیه و اراده بالایی هستند و به موضوع سوریه اهتمام و انگیزه جدی دارند که باید از این فرصت برای ارتقاء بیش از پیش روابط دو کشور استفاده کرد.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

بشار اسد از زمان آغاز جنگ در سوریه که جرقه آن در سال ۲۰۱۱ زده شد، تنها یک بار دیگر به ایران سفر کرده بود که نخستین آنها در ۲۵ فوریه ۲۰۱۹(۶ اسفندماه سال ۱۳۹۷) انجام شد. سفری که با هماهنگی و همراهی قاسم سلیمانی، فرمانده وقت سپاه قدس ایران انجام شد و منجر به استعفای محمدجواد ظریف از سمت خود به عنوان وزیر خارجه ایران شد؛ استعفایی که از سوی حسن روحانی، رئیس جمهوری سابق ایران پذیرفته نشد.

به گزارش رسانه‌های ایران، آقای اسد در دومین سفر خود به تهران طی ۱۰ سال گذشته، پس از دیدار جداگانه با همتای ایرانی خود، تهران را در پایان سفری چند ساعته به مقصد دمشق ترک کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحقیق پلیس لندن درباره نقش همسر بشار اسد در «تروریسم» و «جنایت جنگی»

ولادیمیر پوتین در دمشق با بشار اسد دیدار کرد

بررسی نامزد‌های انتخابات ایران از نگاه سه کارشناس؛ گزینه اصلح نظام کیست؟