Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

شوخی بایدن با ترامپ و محبوبیت پایین خودش در ضیافت شام خبرنگاران

حضور جو بایدن در ضیافت شام خبرنگاران
حضور جو بایدن در ضیافت شام خبرنگاران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جو بایدن شنبه شب به عنوان نخستین رئیس جمهوری آمریکا در شش سال گذشته در ضیافت شام انجمن خبرنگاران پوشش دهنده اخبار کاخ سفید، که به دلیل همه‌گیری در دو سال گذشته ویروس کرونا برگزار نشده و از سوی دونالد ترامپ نیز کنار گذاشته شده بود، شرکت کرد.

آگهی

جو بایدن شنبه شب به عنوان نخستین رئیس جمهوری آمریکا در شش سال گذشته در ضیافت شام انجمن خبرنگاران پوشش دهنده اخبار کاخ سفید، که به دلیل همه‌گیری در دو سال گذشته ویروس کرونا برگزار نشده و از سوی دونالد ترامپ نیز کنار گذاشته شده بود، شرکت کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی خود در جمع دو هزار و ۶۰۰ نفر از روزنامه‌نگاران و مقام‌های دولتی که در هتل هیلتون واشنگتن گردهم آمده بودند، با لحنی طنزآلود به انتقاد از دونالد ترامپ پرداخت و گفت: « فقط یک آن تصور کنید که سلف من امسال به این ضیافت شام می‌آمد؛ رسما یک کودتای واقعی بود.»

آقای بایدن که با شوخی ترور نوآ، کمدین دعوت شده به مراسم، در خصوص پایین بودن محبوبیت او مواجه شده بود، اظهار داشت: ««من واقعا هیجان‌زده هستم که امشب در جمع تنها گروهی از آمریکایی‌ها هستم که محبوبیت کمتری نسبت به من دارند.»

در حالی که اکثر سخنرانی‌ها مملو از انتقادات شدید به عملکرد دولت دموکرات آمریکا بود، آقای بایدن به نقش مهم روزنامه‌نگاری در دموکراسی ایالات متحده، به‌ویژه در دهه گذشته، اشاره کرد و گفت: « باور قلبی من این است که شما، مطبوعات آزاد، بیش از هر زمان دیگری در قرن گذشته اهمیت دارید. مطبوعات آزاد دشمن مردم نیستند بلکه نگهبان و حافظ حق و حقیقت هستند.»

در جریان این ضیافت شام همچنین نسبت به خبرنگاران پیشگام رنگین پوست و خبرنگارانی که در جریان پوشش خبری تهاجم روسیه به اوکراین بازداشت، مجروح یا کشته شده‌اند، ادای احترام شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید 

برگزاری این مراسم با انتقاد برخی رسانه‌ها و مقام‌های دولت آمریکا مواجه بود؛ چرا که آنها برگزاری چنین مراسمی را در شرایط ادامه همه‌گیری ویروس کرونا پرخطر می‌دانستند. به طوری که آنتونی فائوچی، مشاور ارشد جو بایدن در امور پزشکی، اعلام کرده بود که از حضور در این مراسم که احتمال ابتلا به کووید۱۹ در آن بسیار بالاست، امتناع می‌کند.

با این وجود، آقای بایدن طی سخنرانی خود جوسازی‌ها علیه این مراسم را به شبکه فاکس نیوز نسبت داد و گفت: «ما اینجا هستیم تا به همه کشور نشان دهیم که در حال پشت سرگذاشتن بیماری همه‌گیر هستیم. به علاوه، همه باید ثابت کنند که کاملا واکسینه شده و در مقابل بیماری مقاوم شده‌اند.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ضیافت شام خبرنگارانی که اخبار کاخ سفید را پوشش می‌دهند و با عنوان انجمن خبرنگاران کاخ سفید شهرت پیدا کرده‌اند برای نخستین بار در سال ۱۹۲۱ برگزار شد و سه سال بعد، کالوین کولیج اولین رئیس جمهور ایالات متحده بود که در این ضیافت شرکت کرد. در این مراسم رئیس جمهوری آمریکا و روزنامه‌نگاران آمریکایی انتقادهای خود را از یکدیگر در قالب جدی و شوخی مطرح می‌کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رای‌گیری در جورجیای آمریکا؛ کاهش نفوذ ترامپ و قدرت‌گیری پنس در حزب جمهوریخواه

آیا ماسک، ترامپ را به توییتر باز می‌گرداند؟

سخنرانی سالانه جو بایدن در کنگره آمریکا: دیکتاتورها باید بهای تجاوزشان را بپردازند