اسرائیل سامانه جدید دفاع موشکی لیزری خود را «با موفقیت» آزمایش کرد

سامانه دفاع ضدموشکی لیزری اسرائیل
سامانه دفاع ضدموشکی لیزری اسرائیل   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

به‌گفته وزیر دفاع اسرائیل این سامانه می‌تواند انواع خمپاره، راکت و موشک ضدتانک را رهگیری و منهدم کند. نخست وزیر اسرائیل در ماه فوریه راه اندازی این سامانه را «پیامی به ایران» خوانده بود.

بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل روز پنجشنبه اعلام کرد که این کشور «با موفقیت» سامانه جدید دفاع ضدموشکی لیزری خود را آزمایش کرده است. به‌گفته وی این سامانه می‌تواند انواع خمپاره، راکت و موشک ضدتانک را رهگیری و منهدم کند.

به گفته وزیر دفاع اسرائیل این سامانه قرار است مکمل سیستم دفاع ضدموشکی این کشور موسوم به گنبد آهنین باشد. وی همچنین گفت که این سامانه لیزری «به‌زودی» عملیاتی خواهد شد.

نفتالی بند، نخست وزیر اسرائیل در ماه فوریه گفته بود که این سامانه در کمتر از یک سال دیگر عملیاتی می‌شود و آن را «پیامی به ایران» خوانده بود.

اسرائیل تا کنون چندین سامانه ضدموشکی راه‌اندازی کرده که عملا قادر به رهگیری و انهدام انواع موشک با برد بالا یا برد پایین مانند خمپاره هستند. 

سامانه دفاع ضدموشکی اسرائیل که گنبد آهنین نام دارد یکی از موفق‌ترین سیستم‌های ضد موشکی در جهان است. ضریب موفقیت این سامانه ۹۰ درصد برآورد می‌شود. با این وجود گرانی گنبد آهنین موجب شده تا اسرائیل از سامانه‌های کوچک‌تر و ارزان‌تر استفاده کند.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ایران و اسرائیل