هواپیما حین فرود اضطراری در کاستاریکا از وسط نصف شد

حادثه برای هواپیمای شرکت پستی دی‌اچ‌ال حین فرود اضطراری در فرودگاه سن‌خوزه کاستاریکا
حادثه برای هواپیمای شرکت پستی دی‌اچ‌ال حین فرود اضطراری در فرودگاه سن‌خوزه کاستاریکا   -  Copyright  AP Photo
نگارش از مریم عباسی‌زاده  با استفاده از  AFP

این هواپیمای بوئینگ ۷۵۷ متعلق به شرکت پستی دی‌اچ‌ال و از کاستاریکا عازم گواتمالا بود که خلبان متوجه نقص فنی شد و تقاضای بازگشت به فرودگاه مبداء را کرد.

یک هواپیمای باری حامل بسته‌های پستی، روز پنجشنبه ۷ آوریل در حین فرود اضطراری در باند فرودگاهی در کاستاریکا، از وسط نصف شد. به‌گفته مقامات فرودگاه سن‌خوزه، این سانحه تلفات جانی نداشت اما باعث تعطیلی موقت فرودگاه شد.

رئیس گروه امداد کاستاریکا از سلامتی دو سرنشین این هواپیما خبر داده است. هر دو خدمه ملیت گواتمالایی دارند و برای انجام معاینات تکمیلی به بیمارستان منتقل شده‌اند.

این هواپیما که یک بوئینگ-۷۵۷ متعلق به گروه آلمانی دی‌اچ‌ال DHL بود، حدود ۲۵ دقیقه بعد از برخاستن از فرودگاه سن‌خوزه به مقصد گواتمالا دچار مشکل فنی در سیستم هیدرولیک شد و خلبان در تماس با برج مراقبت درخواست بازگشت به فرودگاه مبدا را کرد.

در حین فرود اضطراری، حوش و حوش ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه (بوقت اروپای مرکزی) این هواپیمای بوئینگ از باند خارج شد و تلاش خلبان در باند کوتاه این فرودگاه برای کنترل هواپیما به نتیجه نرسید. این حادثه موجب مختل شدن چندین ساعته فرودگاه و تاخیر در پروازهای ورودی و خروجی شد.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

منابع بیشتر • AFP

مطالب مرتبط