علی دایی و ۷ ستاره دیگر فوتبال جهان مراسم قرعه‌کشی جام جهانی را برگزار می‌کنند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
علی دایی
علی دایی   -   کپی رایت  رویترز

بر اساس اعلام فیفا علی دایی، اسطوره فوتبال ایران قرار است به همراه چند تن دیگر از ستارگان پیشین فوتبال جهان مراسم قرعه‌کشی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را انجام دهند.

در این مراسم که قرار است روز شنبه اول آوریل برابر با ۱۲ فروردین برگزار‌ شود، گروه‌بندی ۳۲ کشور حاضر در این مسابقات مشخص خواهد شد.

به جز علی دایی، قرار است کافو، کاپیتان برزیل در‌ جام جهانی ۲۰۰۲، لوتار ماتئوس قهرمان جام جهانی ۱۹۹۰ همراه با آلمان، عادل احمد از قطر، بورا میلیوتینوویچ، سرمربی پیشین اهل صربستان، جی جی اوکوچا، ستاره دهه ۱۹۹۰ تیم ملی نیجریه، رباح ماجر، مهاجم بازنشسته تیم ملی الجزایر و تیم کیهیل، کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال استرالیا نیز حضور داشته باشند.

به این ترتیب این ۷ ستاره دنیای فوتبال نام تیم‌های حاضر در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را از گوی‌های خارج خواهند کرد.

همچنین جرمین جناس انگلیسی به همراه کارلی لوید و سامانتا جانسون آمریکایی اجرای این مراسم را برعهده خواهند داشت.

این مراسم از ساعت ۷ بعد از ظهر به وقت محلی و ۷ و ۳۰ به وقت تهران در دوحه برگزار می‌شود.

فیفا اعلام کرده که از طریق وب‌سایت فدراسیون جهانی فوتبال و همچنین کانال یوتیوب فیفا می‌توان مراسم قرعه‌کشی را به صورت مستقیم در سراسر دنیا مشاهده کرد.

تا کنون تکلیف ۲۹ تیم از مجموع ۳۲ تیم حاضر در رقابت‌ها مشخص شده و تنها برگزاری بازی‌های پلی‌آف باقی مانده که در ماه ژوئن برگزار می‌شود.

بر اساس نتایج به دست آمده ولز باید با برنده اسکاتلند و اوکراین بازی کند تا تکلیف نماینده سیزدهم اروپا مشخص شود. پرو به مصاف برنده مسابقه استرالیا و امارات می‌رود و در نهایت کاستاریکا باید برای کسب سی و دومین سهمیه با نیوزیلند رقابت کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید