یمن؛ حملات تلافی‌جویانه ائتلاف نظامی تحت رهبری ریاض به شهرهای صنعا و حدیده

عکس آرشیوی از حمله ائتلاف عربی به شهر صنعا در یمن
عکس آرشیوی از حمله ائتلاف عربی به شهر صنعا در یمن Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شبه نظامیان حوثی پیش از آن مسئولیت حملات پهپادی و موشکی به تاسیسات نفتی آرامکو در جده و همچنین حمله به «تاسیساتی حیاتی» در ریاض و دو شهر دیگر عربستان را برعهده گرفته بودند.

آگهی

ائتلاف نظامی تحت رهبری ریاض در پاسخ به حملات پهپادی و موشکی جمعه شب شبه‌نظامیان حوثی‌ به تاسیسات نفتی عربستان اقدامات تلافی‌جویانه‌ای انجام داده است.

فرانس‌پرس در حالی به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان سعودی انجام حملات تلافی‌جویانه پس از هدف قرارگرفتن تاسیسات نفتی در شهرهای جده و ینبع را مورد تایید قرار داده که ائتلاف عربیِ حامی دولت در تبعید یمن پیش از آن از خویشتن‌داری در انجام واکنش انتقامی سخن به میان آورده بود.

به گزارش العربیه، ستاد اطلاع رسانی ائتلاف عربی تحت رهبری ریاض جمعه شب با انتشار اطلاعیه‌ای ضمن تایید ۱۶ مورد حمله از سوی شبه‌نظامیان حوثی به تاسیسات زیربنایی مراکز پخش فراورده‌های نفتی متعلق به شرکت آرامکو در جده اعلام کرده بود که برای پرهیز از تاثیرگذاری بر روند مذاکرات و رایزنی‌های جاری میان گروه‌‌های یمنی سیاست خویشتن‌داری را در پیش می‌گیرد و واکنشی به حملات جمعه شب انجام نخواهد داد.

این در حالیست که فرانس‌پرس با استناد به آنچه خبرگزاری رسمی عربستان سعودی در گزارش خود آورده از اقدام تلافی‌جویانه ائتلاف و انجام حملات هوایی علیه «منابع تهدید در صنعا و حدیده» خبر داده است.

واس‌، خبرگزاری رسمی عربستان با انتشار توییتی به نقل از ائتلاف عربی عمل کننده در یمن اعلام کرده است که عملیات نظامی تا رسیدن به اهداف تعیین شده ادامه خواهد یافت.

شبه نظامیان حوثی پیش از آن مسئولیت حملات پهپادی و موشکی به تاسیسات نفتی آرامکو در جده و همچنین حمله به «تاسیساتی حیاتی» در ریاض و دو شهر دیگر عربستان را برعهده گرفته بودند.

این شدید‌ترین حمله حوثی‌ها به تاسیسات نفتی و اهدافی در خاک عربستان طی هفت سال گذشته بوده که پس از یک هفته بار دیگر توسط شبه‌نظامیان جنبش انصارالله از سر گرفته شد.

عربستان یکشنبه گذشته پس از آنکه تاسیساتی در شهرهای جده و ینبع هدف حمله حوثی‌ها قرار گرفت اعلام کرده بود که به دلیل خسارات وارد شده به پالایشگاه‌‌ها تولید نفت این کشور کاهش خواهد یافت و دیگر مسئولتی در قبال جبران کمبود نفت در بازارهای جهانی پس از کاهش یا قطع احتمالی صادرات نفت روسیه به غرب نخواهد داشت.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیش از ۱۷۰ نفر در حمله هوایی عربستان به یک زندان در یمن کشته و زخمی شدند

عیدروس الزبیدی مستقر در عدنِ یمن: عملیات زمینی علیه حوثی‌ها لازم است

بیش از ۲۰ کشور به ائتلاف دریای سرخ به رهبری آمریکا برای مقابله با حملات حوثی‌های یمن می‌پیوندند