Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

روسیه قوانین خرید و فروش املاک و اوراق بهادار را برای خارجی‌ها سخت‌تر می‌کند

مرکز خریدی در مسکو که به حالت نیمه تعطیل در آمده است
مرکز خریدی در مسکو که به حالت نیمه تعطیل در آمده است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت روسیه با این تلاش‌ها سعی دارد از اثرات و تبعات اقتصادی تحریم‌ها بر کشور خود بکاهد و روند خروج سرمایه‌های خارجی از این کشور را کندتر کند.

آگهی

روسیه قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای خارجی‌هایی که به دنبال مجوز خرید و فروش اوراق بهادار و املاک روسیه در این کشور هستند، وضع کرده است. این قوانین جدید در واکنش به تحریم‌هایی است که در هفته‌های اخیر از سوی کشورهای غربی علیه مسکو وضع شده است.

خبرگزاری رویترز در گزارشی اختصاصی می‌گوید مقام‌های روسیه فرمان‌هایی را در این ماه جاری میلادی صادر کرده‌اند که بر اساس آن هر معامله بین روس‌ها و طرف‌های خارجی مستلزم کسب مجوز از کمیسیون دولتی روسیه برای کنترل سرمایه‌گذار خارجی است. این اقدام عملا بدان معناست که سرمایه‌گذاران خارجی که سهام و اوراق قرضه روسیه را بدون محدودیت خریداری کرده بودند با مشکلات زیادی رو به رو می‌شوند و فرآیند فروش و انتقال آنها با دردسرهای جدید مواجه است.

طبق فرآیند جدید اعلامی از سوی دولت روسیه سرمایه‌گذاران خارجی که مایل به خرید و فروش دارایی در روسیه هستند باید برای دریافت مجوز مذکور اطلاعات دقیقی را به کمیسیون مذکور ارائه دهند.

یکی از مشتریان سیتی بانک در روسیه موفق شده دستورالعملی را که دولت روسیه به این بانک در این رابطه ارائه کرده، مشاهده کند و آن‌را در اختیار خبرگزاری رویترز قرار دهد. بر اساس این گزارش دولت روسیه تاکید کرده درخواست و مدارک مرتبط باید به زبان روسی به وزارت دارایی روسیه ارسال شود. ضمن اینکه باید اطلاعاتی در خصوص هدف، موضوع، محتوا و همچنین شرایط اساسی معامله در آن ذکر شود.

روسیه در ماه جاری موقتا از تخلیه دارایی‌های روسیه توسط خارجی‌ها جلوگیری کرده و گفته می‌خواهد اطمینان حاصل کند که تصمیم‌های گرفته شده در این خصوص تحت فشار سیاسی صورت نگرفته است. این اقدام روسیه در واقع برای کاستن از اثر تحریمهای بین‌اللمللی است که پس از تهاجم این کشور به اوکراین از سوی کشورهای مختلف جهان علیه مسکو وضع شده است.

صندوق‌هایی که ده‌ها میلیارد دلار در روسیه دارند در حال حاضر منتظرند جزئيات جدیدی از طرح دولت روسیه منتشر شود تا بتوانند روند خروج دارایی‌های خود از این کشور را تسریع کنند.

تجاوز نظامی روسیه به اوکراین که مسکو آن‌را «عملیات ویژه» نامیده است باعث خروج بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی از روسیه شده و ارتباط اقتصاد این کشور را با بسیاری از نقاط جهان قطع کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ اوکراین؛ روسیه در حال پیشروی در ماریوپل است، مقامات محلی درخواست کمک کردند

جنگ اوکراین؛ کی‌یف از اتحادیه اروپا خواست پوتین را «جنایتکار جنگی» اعلام کند

روسیه دارایی‌های دو بانک اروپایی را به دلیل تحریم‌های غرب توقیف می‌کند