نزدیکان پوتین به ایلان ماسک: پوتین ضعیف‌کشی نمی‌کند

Musk
Musk   -  Copyright  Miguel Roberts/Copyright-2022
نگارش از یورونیوز فارسی

در واکنش به پیشنهاد ایلان ماسک، مدیرعامل ثروتمند تسلا، به پوتین رمضان قدیروف نوشت که «پوتین ضعیف کشی نمی کند.» ماسک پیش تر در توییتر ولادیمیر پوتین را به مبارزه رودررو برای حل بحران اوکراین فراخوانده بود.

باوجود بی اعتنایی کاخ کرملین به پیشنهاد چالشی مبارزه ایلان ماسک با پوتین، برخی از مقام های روسیه به آن واکنش نشان دادند.

مدیرعامل اهل آفریقای جنوبی شرکت تسلا و یکی از ثروتمندترین افراد روی کره زمین، دوشنبه در توییتی ولادیمیر پوتین را به مبارزه انفرادی برای حل چالش اوکراین دعوت کرده بود.

دیمیتری روگوزین، رئیس آژانس فضایی روسیه که در گذشته «ایلان ماسک را به عنوان یک سازنده موشک فضایی رقیب تحقیر کرده بود»، در همان روز با استناد به شعری نوشت: «شیطان کوچک (کوچولو)، ضعیف‌ تر از آن است که با من رقابت کند».

رمضان قدیروف، رهبر مسلمان چچن و متحد شماره یک پوتین، ماسک را با نام کوچک «ایلونا» که روس شده ایلان است، خطاب کرد و نوشت او «قدرت بدنی لازم برای مبارزه با یک قهرمان جودو(اشاره به پوتین) را ندارد.» وی تاکید کرد که «ولادیمیر ولادیمیروویچ (پوتین) ضعیف کشی نمی کند چرا که این کار غیرورزشی است.»

ایلان ماسک در واکنش در صفحه توییتر خود نوشت: «اگر از جنگیدن بترسد، من حاضرم فقط از دست چپم استفاده کنم با اینکه حتی چپ دست هم نیستم.»

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین، روز چهارشنبه در پاسخ به سوالی درباره جنجال هایی که در شبکه اجتماعی بر سر پیشنهاد ایلان ماسک بوجود آمده، گفت: «ما این موضوعات را دنبال نمی کنیم. مدت زیادی است که توییتر را نمی خوانیم.»

بیش از ۱۰ روز است که شبکه اجتماعی توییتر در روسیه فیلتر شده است.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

حمله نظامی روسیه به اوکراین