Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ایلان ماسک اینترنت ماهواره‌ای در اختیار اوکراین قرار می‌دهد

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است Copyright Canva.com
Copyright Canva.com
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایلان ماسک در پاسخ به درخواست معاون نخست وزیر اوکراین بر روی توییتر، اعلام کرد که اینترنت ماهواره‌ای در اختیار این کشور قرار می‌دهد. به این ترتیب حتی در صورتی که روسیه تاسیسات مخابراتی اوکراین را منهدم کند، ارتباط اینترنتی این کشور با جهان خارج برقرار خواهد ماند.

آگهی

ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت اسپیس ایکس اعلام کرد که اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را برای اوکراین فعال کرده است. این اقدام برای مقابله با حمله احتمالی روسیه به تاسیسات مخابراتی اوکراین و قطع ارتباط این کشور با جهان خارج انجام می‌شود.

پیش از این میخاییلو فدوراف، معاون نخست وزیر اوکراین با انتشار توییتی خطاب به ایلان ماسک از وی خواسته بود تا دسترسی این کشور به اینترنت ماهواره‌ای را فراهم کند. در پیام وی آمده بود: «زمانی که شما تلاش می‌کنید مریخ را به تصرف خود درآورید، روسیه می‌خواهد اوکراین را اشغال کند، وقتی موشک‌های شما با موفقیت وارد فضا می‌شوند، موشک‌های روسی به غیرنظامیان اوکراینی حمله می‌کنند. ما از شما می‌خواهیم ‫]اینترنت را[ از طریق ایستگاه‌های استارلینک برای اوکراین تامین کنید.»

درخواست معاون نخست وزیر اوکراین و پاسخ ایلان ماسک

ده ساعت بعد ایلان ماسک در پاسخ به این توییت نوشت که سرویس استارلینک برای اوکراین تامین شده و تجهیزات بیشتری در راه است.

برای دریافت اینترنت ماهواره‌ای استارلینک باید دیش‌های مخصوص آن را در اختیار داشت. روز جمعه دومین محموله تجهیزات دریافت کننده اینترنت ماهواره‌ای استارلینک برای مشتریان در سراسر جهان ارسال شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران: اختلال رفع شد، اینستاگرام و واتس‌اپ به حال عادی برگشتند

چهارمین روز جنگ در اوکراین؛ اروپا آسمان خود را بر روی شرکت‌های هواپیمایی روسیه می‌بندد

شرکت ایلان ماسک برای یک آژانس اطلاعاتی آمریکا شبکه‌ای از ماهواره‌های جاسوسی می‌سازد