ماکرون با برگزاری گردهمایی پا به عرصه انتخابات فرانسه می‌گذارد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه
امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه   -  کپی رایت  AP Photo

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در نظر دارد کارزار انتخاباتی خود برای انتخاب مجدد به این سمت را به زودی با برگزاری گردهمایی انتخاباتی در شهر مارسی آغاز کند.

خبرگزاری فرانسه در حالی به نقل از سه منبع در حزب حاکم «جمهوری به پیش» از برگزاری این گردهمایی خبر داد که امانوئل ماکرون هنوز به طور رسمی نامزدی خود در انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام نکرده است.

رئیس‌جمهوری فرانسه طی روزهای گذشته در کانون رایزنی‌های دیپلماتیک با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه بر سر تنش این کشور با اوکراین بود. امری که گفته می‌شود باعث شده است امانوئل ماکرون نتواند کارزار انتخاباتی خود را طی هفته جاری آغاز کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه اولین گردهمایی انتخاباتی امانوئل ماکرون قرار است روز شنبه پنجم مارس در مارسی، دومین شهر بزرگ این کشور برگزار شود. نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه تا روز چهار مارس برای اعلام نامزدی خود و جمع‌آوری ۵۰۰ امضاء از منتخبان مردمی در سراسر کشور فرصت دارند.

نتیجه نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که امانوئل ماکرون با محبوبیتی ۲۵ درصدی در دور اول انتخابات ریاست‌جمهوری از رقبای خود پیشی خواهد گرفت. بنا به همین نظرسنجی‌ها او در دور دوم انتخابات نیز در برابر هر سه رقیب احتمالی خود بیش از ۵۰ درصد آراء را کسب خواهد کرد.

مارین لوپن، نامزد حزب راست افراطی «اتحاد ملی»، اریک زمور، نامزد راست افراطی از حزب تازه تاسیس «فتح مجدد» و والری پکرس، نامزد راستگرایان سنتی از حزب «جمهوریخواهان» رقبای احتمالی امانوئل ماکرون در دور دوم انتخابات خواهد بود.