Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ماکرون با برگزاری گردهمایی پا به عرصه انتخابات فرانسه می‌گذارد

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه
امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه اولین گردهمایی انتخاباتی امانوئل ماکرون قرار است روز شنبه پنجم مارس در مارسی، دومین شهر بزرگ این کشور برگزار شود.

آگهی

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در نظر دارد کارزار انتخاباتی خود برای انتخاب مجدد به این سمت را به زودی با برگزاری گردهمایی انتخاباتی در شهر مارسی آغاز کند.

خبرگزاری فرانسه در حالی به نقل از سه منبع در حزب حاکم «جمهوری به پیش» از برگزاری این گردهمایی خبر داد که امانوئل ماکرون هنوز به طور رسمی نامزدی خود در انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام نکرده است.

رئیس‌جمهوری فرانسه طی روزهای گذشته در کانون رایزنی‌های دیپلماتیک با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه بر سر تنش این کشور با اوکراین بود. امری که گفته می‌شود باعث شده است امانوئل ماکرون نتواند کارزار انتخاباتی خود را طی هفته جاری آغاز کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه اولین گردهمایی انتخاباتی امانوئل ماکرون قرار است روز شنبه پنجم مارس در مارسی، دومین شهر بزرگ این کشور برگزار شود. نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه تا روز چهار مارس برای اعلام نامزدی خود و جمع‌آوری ۵۰۰ امضاء از منتخبان مردمی در سراسر کشور فرصت دارند.

نتیجه نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که امانوئل ماکرون با محبوبیتی ۲۵ درصدی در دور اول انتخابات ریاست‌جمهوری از رقبای خود پیشی خواهد گرفت. بنا به همین نظرسنجی‌ها او در دور دوم انتخابات نیز در برابر هر سه رقیب احتمالی خود بیش از ۵۰ درصد آراء را کسب خواهد کرد.

مارین لوپن، نامزد حزب راست افراطی «اتحاد ملی»، اریک زمور، نامزد راست افراطی از حزب تازه تاسیس «فتح مجدد» و والری پکرس، نامزد راستگرایان سنتی از حزب «جمهوریخواهان» رقبای احتمالی امانوئل ماکرون در دور دوم انتخابات خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رسوایی مک‌ کینزی؛ آیا فاجعه‌ای انتخاباتی در انتظار امانوئل ماکرون است؟

چپ فرانسه و معضل «شراب، گوشت و پنیر خوب»

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند