Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کمک ۵.۷ میلیارد دلاری ایلان ماسک به خیریه؛ مدیرعامل تسلا چرا دست به جیب شد؟

ایلان ماسک مدیرعامل خودروسازی تسلا
ایلان ماسک مدیرعامل خودروسازی تسلا Copyright Reuters
Copyright Reuters
نگارش از مریم عباسی‌زادهبا استفاده از Reuters
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تحلیل‌گران مالیاتی می‌گویند این کمک می‌تواند در کاهش میزان صورتحساب مالیاتی آقای ماسک موثر باشد و احتمالا او خواهد توانست چیزی بین ۴۰ تا ۵۰ درصد از رقم اهدایی ۵.۷ میلیارد دلاری خود را زنده کند

آگهی

مدیرعامل تسلا تعدادی از سهام این خودروسازی لوکس را به ارزش ۵.۷۴ میلیارد دلار به یک موسسه خیریه اهداء کرده است. اظهارنامه مالیاتی ایلان ماسک مربوط به سال ۲۰۲۱ نشان می‌دهد که ثروتمندترین فرد دنیا در فاصله زمانی ۱۹ تا ۲۹ نوامبر سال گذشته بیش از ۵ میلیون سهم تسلا را به یک خیریه کمک کرده است. نام این موسسه خیریه رسانه‌ای نشده است.

اواخر سال ۲۰۲۱ ایلان ماسک پس از یک نظرسنجی توئیتری، ۱۰ درصد از سهام خود در این کمپانی تولید کننده خودروهای الکتریکی را به ارزش حدود ۱۶.۴ میلیارد دلار فروخت. ثروتمندترین فرد جهان پس از آن تصمیم به این کار گرفت که وضع «مالیات میلیاردرها» از سوی دموکرات‌های کنگره مطرح شد. ایلان ماسک در واکنش گفته بود: «من فقط سهام دارم؛ بنابراین تنها راه من برای پرداخت مالیات فروش سهامم است».

ایلان ماسک پیش‌تر احتمال داده بود که تنها به‌دلیل معاملات سهامی خود در سال ۲۰۲۱ که سررسید آن‌ها امسال فرا می‌رسد باید ۱۱ میلیارد دلار بیشتر مالیات بپردازد. تحلیل‌گران مالیاتی می‌گویند این کمک می‌تواند در کاهش میزان صورتحساب مالیاتی آقای ماسک موثر باشد و احتمالا او خواهد توانست چیزی بین ۴۰ تا ۵۰ درصد از رقم اهدایی ۵.۷ میلیارد دلاری خود را زنده کند؛ البته این موضوع تا حد زیادی منوط به نحوه محاسبه مالیات و تفاوت بین فروش سهام یا اهداء آن‌ها است.

تسلا تاکنون به این موضوع واکنشی نشان نداده است.

این نخستین باری نیست که ایلان ماسک به مشارکت در کارهای خیریه و فعالیت‌های بشردوستانه علاقه‌ نشان می‌دهد. او که ارزش دارایی‌هایش معادل ۲۳۸ میلیارد دلار است، سال گذشته به درخواست کمک سازمان ملل برای حل مشکل گرسنگی واکنشی «جنجالی» نشان داد و در توئیتر نوشت: «اگر برنامه غذای سازمان ملل بتواند دقیق توضیح دهد چگونه با ۶ میلیارد دلار می‌خواهد مشکل گرسنگی در جهان را حل کند من همین الان با فروش سهام تسلا این مبلغ را تامین می‌کنم.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایلان ماسک: هرکاری از دستم بربیاید انجام می‌دهم تا نرخ رشد جمعیت بالا برود

سه دلیل برای این که پیش‌بینی ایلان ماسک از آینده بازار درست است

طرح ۹ اتهام مالیاتی جدید علیه هانتر بایدن علاوه بر خرید غیرقانونی اسلحه