Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پل تاریخی روتردام برای عبور کشتی لوکس جف بزوس «تخریب» می‌شود

 پل تاریخی کُنینگشوفن‌بروگ  روتردام
پل تاریخی کُنینگشوفن‌بروگ روتردام Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شهرداری روتردام هلند با یک کارخانه کشتی سازی محلی توافق کرده تا سازه پل تاریخی کُنینگشوفن‌بروگ را برای عبور کشتی لوکس جف بزوس موقتا از هم باز کند.

آگهی

شهرداری روتردام هلند با یک کارخانه کشتی سازی محلی توافق کرده تا سازه پل تاریخی کُنینگشوفن‌بروگ را برای عبور کشتی لوکس جف بزوس موقتا از هم باز کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این تصمیم در حالی اعلام می‌شود که شهرداری روتردام در سال ۲۰۱۷ و پس از بازسازی این پل تاریخی قول داده بود هرگز آن را تخریب نکند. با این حال کشتی تفریحی مدیرعامل سابق آمازون به ارزش ۴۳۰ میلیون یورو، دکل‌های بسیار بلندی دارد. این شناور در کارگاه کشتی‌سازی منطقه آلباسردام، در نزدیکی روتردام ساخته شده و تنها راه ورود آن به دریا، گذار از زیر پل کُنینگشوفن‌بروگ است.

شهرداری روتردام اعلام کرده بخش میانی سازه پل را با هزینه شرکت سازنده کشتی موقتا باز می‌کند و پس از عبور قایق لوکس جف بزوس آن را به حالت قبل باز می‌گرداند.

پل تاریخی کُنینگشوفن‌بروگ در سال ۱۸۷۸ ساخته شد. این پل در زمان جنگ جهانی دوم بمباران و ویران شد. کار بازسازی و نصب مجدد سازه جدید پس از دهه‌ها انتظار در سال ۲۰۱۷ به پایان رسید.

شهرداری روتردام اعلام کرده منافع مالی و فرصت‌های شغلی ایجاد شده برای ساخت و به آب انداختن کشتی جف بزوس برای اقتصاد منطقه غیرقابل چشم‌پوشی است و پل پس از تخریب موقت، به حالت سابق باز می‌گردد و شهروندان نباید نگران باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جف بزوس در «پناهگاه میلیاردرها» همسایه ایوانکا ترامپ می‌شود

سومین سفر فضایی بلو اورجین، شرکت فضایی جف بزوس با دختر اولین فضانورد آمریکایی

کنایه بیل گیتس به ایلان ماسک و جف بزوس: فضا را ول کنید، زمین را بچسبید