Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تمام پروازها در فرودگاه استانبول در پی بارش سنگین برف لغو شدند

بارش برف در فرودگاه استانبول. عکس: آرشیو
بارش برف در فرودگاه استانبول. عکس: آرشیو Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات ترکیه در پی بارش برف سنگین در شهر استانبول به طور موقت تمام پروازهای فرودگاه اصلی این شهر را در روز دوشنبه ۲۴ ژانویه (۴ بهمن) به حالت تعلیق درآوردند.

آگهی

مقامات ترکیه در پی بارش سنگین برف در شهر استانبول به طور موقت تمام پروازهای فرودگاه اصلی این شهر را در روز دوشنبه ۲۴ ژانویه (۴ بهمن) به حالت تعلیق درآوردند.

فرودگاه استانبول در بیانیه‌ای اعلام کرد به دلیل شرایط نامساعد جوی، تمامی پروازها را به منظور ایمنی هوایی به طور موقت لغو کرده است. پیشتر سازمان خطوط هوایی ترکیه (ترکیش ایرلاینز)، کلیه پروازهای این شرکت از مبدا فرودگاه استانبول را به دلیل ادامه بارش برف تا ساعت ۴ بامداد فردا (به وقت ترکیه) متوقف کرده بود.

فرودگاه استانبول یکی از مهم‌ترین هاب‌های هوایی منطقه به شمار می‌رود و در سال گذشته بیش از ۳۷ میلیون مسافر از این فرودگاه برای جابجایی خود استفاده کرده‌اند.

تصمیمات جدید در لغو پروازها در حالی اعلام شده است که بارش برف زمستانی باعث توقف برخی از خدمات کشتی‌ها، بسته شدن راه‌ها و ایجاد مشکل برای رانندگان وسائط نقلیه شده است. مقامات استانبول حرکت از مبدا بزرگترین پایانه اتوبوس‌رانی شهر را متوقف کرده‌اند و مراکز خرید استانبول نیز به دلیل وضعیت به وجود آمده زودتر تعطیل خواهند شد.

سازمان حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی ترکیه اعلام کرده است که ۴ هزار و ۶۰۰ نفر به دلیل شرایط نامساعد جوی سرگردان شده‌اند و بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ نفر نیز به سرپناه‌ها منتقل شده‌اند. این در حالی است که توزیع مواد غذایی برای افراد نیازمند توسط هزاران کانتینر آغاز شده است.

بارش سنگین برف در ترکیه از هفته گذشته آغاز شده است و مقامات راهنمایی و رانندگی این کشور جاده‌های بخش‌های بزرگی از مرکز و جنوب شرقی ترکیه را بسته اعلام کرده‌اند.

در همین حال اکرم امام اوغلو، شهردار شهر ۱۶ میلیون نفری استانبول، به خبرگزاری رویترز گفته است بارش برف در شرایطی که ظرفیت سدها به پایین‌ترین میزان طی چند سال اخیر رسیده‌اند خبری خوشحال کننده به شمار می‌رود.

وی ابراز امیدواری کرده است که در نتیجه بارش‌های اخیر سطح آب پشت سدها تا ۷۰ درصد افزایش یابد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارتفاع برف در جنوب آلمان رکورد زد؛ فرودگاه تعطیل و مسابقه فوتبال بایرن‌مونیخ هم لغو شد

«بمب گردباد» در کریسمس آمریکا؛ کارشناسان: ‌سرما در چند دقیقه می‌تواند منجر به یخ‌زدگی پوست شود

تصاویری از زمستان سخت ترکیه؛ راهبندان ۲۵ کیلومتری در استان بالیکسیر