مردی که در قسمت چرخ هواپیما مخفی شده بود زنده به هلند رسید

عکس تزیینی است
عکس تزیینی است   -  Copyright  Darko Vojinovic/Copyright 2022 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی

سخنگوی پلیس هلند وضعیت جسمی این مرد را «پایدار» توصیف کرد و افزود: «زندن ماندن این مرد امری استثنایی است».

پلیس هلند می‌گوید مردی که در محفظه چرخ هواپیما مخفی شده بود زنده است و به بیمارستان منتقل شده است. هواپیمایی که این مسافر قاچاقی خود را در آن مخفی کرده بود از آفریقای جنوبی برخاسته بود و در فرودگاه اسخیپول آمستردام به زمین نشست.

پروازها از ژوهانسبورگ، بزرگترین شهر آفریقای جنوبی به مقصد آمستردام حدود ۱۱ ساعت طول می کشد. این هواپیمای باری پیش از آن که در آمستردام فرود آید، توقفی در نایروبی، پایتخت کنیا، داشته است.

زنده ماندن انسان در قسمت چرخ هواپیما خصوصا در پروازهای طولانی به دلیل سرمای شدید و اکسیژن کم در ارتفاع بالا، بسیار نامحتمل و غیرمعمول است.

پلیس هلند می‌گوید سن و ملیت این مرد هنوز مشخص نشده است.

یوآنا هلموندز، سخنگوی پلیس هلند در گفتگویی با خبرگزاری فرانسه وضعیت جسمی این مرد را «پایدار» توصیف کرد و افزود: «زندن ماندن این مرد امری استثنایی است».

سخنگوی هواپیمایی باربری «کارگولوکس ایتالیا» در ایمیلی به رویترز تایید کرد که مسافر در پروازی بوده است که متعلق به این شرکت هواپیمایی است.

بر اساس اطلاعات پرواز، تنها پرواز باری این شرکت از ژوهانسبورگ به فرودگاه اسخیپول در روز یکشنبه، توقفی در نایروبی داشته است. هنوز مشخص نیست که این مرد در آفریقای جنوبی خود را در قسمت چرخ هواپیما مخفی کرده بوده است یا در کنیا.

مطالب مرتبط