جواب رد موسسه همسریابی مرد ۶۴ ساله کره‌ای را به خودسوزی واداشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی  با استفاده از  Yonhap News Agency
عکس تزئینی از مراسم ازدواج دو دلداده
عکس تزئینی از مراسم ازدواج دو دلداده   -   کپی رایت  کانوا

حال مردی در کره جنوبی که در پی مشاجره با یک موسسه بین‌المللی همسریابی و ازدواج دست به خودسوزی زده بود وخیم گزارش شده است.

خبرگزاری «یونهاپ» کره جنوبی با انتشار گزارشی در این خصوص اعلام کرد که این شهروند پس از آنکه با مخالفت موسسه بین‌المللی برای برپایی مراسم و ثبت ازدواج روبرو شد، دست به خودسوزی زد.

یونهاپ به نقل از منابع پلیس و آتش‌نشانی اعلام کرد: مردی ۶۴ ساله که هویت وی فاش نشده حوالی ظهر روز دوشنبه در دفتر یک موسسه ازدواج در جزیره «ججو»، یکی از ۹ استان کره‌جنوبی اقدام به خودسوزی کرد.

بر اساس این گزارش، این مرد در حین مشاجره با رئیس موسسه ناگهان یک بطری بنزین روی خود خالی می‌کند و با فندک خود را می‌سوزاند.

رئیس موسسه ازدواج در جزیره «ججو» با مشاهده این حرکت به سرعت روی فرد یاد شده آب می‌پاشد و سعی می‌کند وی را از سوختگی شدید نجات دهد.

این در حالیست که بنا به گزارش خبرگزاری یونهاپ، شهروند میان‌سال کره‌ای دچار سوختگی شدید تا حدِ درجه سه شده و به بیمارستان منتقل می‌شود.

حال عمومی این فرد وخیم گزارش شده و تا ساعت تنظیم خبر گفته می‌شود که بیهوش روی تخت بیمارستان بستری است.

طبق تحقیقات اولیه پلیس، این مرد به دلیل آنکه موسسه یاد شده با زیر سوال بردن صلاحیت قانونی وی از ترتیب دادن مراسم ازدواج بین‌المللی سرباز زده بود عصبانی شده و به خشم آمده بود.

بر اساس قوانین مهاجرت کره جنوبی، اتباع این کشور به مدت پنج سال پس از دعوت قبلی از یک فرد خارجی برای سفر به این کشور جهت انجام ازدواج این اجازه را نخواهند داشت تا بار دیگر برای همسری خارجی درخواست ویزا کنند.

به گفته مقامات پلیس، بر اساس قانون یاد شده، مردی که دست به خودسوزی زده فاقد صلاحیت قانونی برای ثبت ازدواج با یک فرد خارجی بوده زیرا آخرین ازدواج بین‌المللی او به سال ۲۰۱۷ باز می‌گردد.

مقامات پلیس کره جنوبی گفته‌اند که به محض به هوش آمدن این شهروند تحقیقات بیشتری در خصوص این پرونده انجام خواهد شد.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید