جواب رد موسسه همسریابی مرد ۶۴ ساله کره‌ای را به خودسوزی واداشت

عکس تزئینی از مراسم ازدواج دو دلداده
عکس تزئینی از مراسم ازدواج دو دلداده Copyright کانوا
Copyright کانوا
نگارش از یورونیوز فارسی با استفاده از  Yonhap News Agency
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این مرد به دلیل آنکه یک موسسه بین‌المللی با زیر سوال بردن صلاحیت قانونی وی از تدارک دیدن مراسم ازدواج برای او با یک فرد خارجی سرباز زد، به خشم آمده بود.

آگهی

حال مردی در کره جنوبی که در پی مشاجره با یک موسسه بین‌المللی همسریابی و ازدواج دست به خودسوزی زده بود وخیم گزارش شده است.

خبرگزاری «یونهاپ» کره جنوبی با انتشار گزارشی در این خصوص اعلام کرد که این شهروند پس از آنکه با مخالفت موسسه بین‌المللی برای برپایی مراسم و ثبت ازدواج روبرو شد، دست به خودسوزی زد.

یونهاپ به نقل از منابع پلیس و آتش‌نشانی اعلام کرد: مردی ۶۴ ساله که هویت وی فاش نشده حوالی ظهر روز دوشنبه در دفتر یک موسسه ازدواج در جزیره «ججو»، یکی از ۹ استان کره‌جنوبی اقدام به خودسوزی کرد.

بر اساس این گزارش، این مرد در حین مشاجره با رئیس موسسه ناگهان یک بطری بنزین روی خود خالی می‌کند و با فندک خود را می‌سوزاند.

رئیس موسسه ازدواج در جزیره «ججو» با مشاهده این حرکت به سرعت روی فرد یاد شده آب می‌پاشد و سعی می‌کند وی را از سوختگی شدید نجات دهد.

این در حالیست که بنا به گزارش خبرگزاری یونهاپ، شهروند میان‌سال کره‌ای دچار سوختگی شدید تا حدِ درجه سه شده و به بیمارستان منتقل می‌شود.

حال عمومی این فرد وخیم گزارش شده و تا ساعت تنظیم خبر گفته می‌شود که بیهوش روی تخت بیمارستان بستری است.

طبق تحقیقات اولیه پلیس، این مرد به دلیل آنکه موسسه یاد شده با زیر سوال بردن صلاحیت قانونی وی از ترتیب دادن مراسم ازدواج بین‌المللی سرباز زده بود عصبانی شده و به خشم آمده بود.

بر اساس قوانین مهاجرت کره جنوبی، اتباع این کشور به مدت پنج سال پس از دعوت قبلی از یک فرد خارجی برای سفر به این کشور جهت انجام ازدواج این اجازه را نخواهند داشت تا بار دیگر برای همسری خارجی درخواست ویزا کنند.

به گفته مقامات پلیس، بر اساس قانون یاد شده، مردی که دست به خودسوزی زده فاقد صلاحیت قانونی برای ثبت ازدواج با یک فرد خارجی بوده زیرا آخرین ازدواج بین‌المللی او به سال ۲۰۱۷ باز می‌گردد.

مقامات پلیس کره جنوبی گفته‌اند که به محض به هوش آمدن این شهروند تحقیقات بیشتری در خصوص این پرونده انجام خواهد شد.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش‌ها به خودسوزی یک دانشجو در فرانسه؛ پردیس دانشگاه لیون۲ به اشغال معترضان درآمد

درگذشت زن جوان طرفدار تیم استقلال پس از خودسوزی

شهروند کره‌ای مقابل سفارت ژاپن در سئول خودسوزی کرد