مرگ ولاگر زن فرانسوی ساعاتی پس از شکایت علیه همسر سابق و آزار و اذیت‌های اینترنتی

 ماوا چو، توتیوبر زن فرانسوی که ساعاتی پس از شکایت علیه همسر سابقش جان باخت
ماوا چو، توتیوبر زن فرانسوی که ساعاتی پس از شکایت علیه همسر سابقش جان باخت Copyright اسکرین از حساب توییتری
Copyright اسکرین از حساب توییتری
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وکیل مائوا می‌گوید مرگ موکلش برای او نوعی قتل یا آدم کشی مدرن در عصر حاضر است. وی معتقد است که امروزه می‌توان با ادای چند جمله یا دادن اطلاعات نادرست و آزار و اذیت، فردی را به کشتن داد.

آگهی

یک ولاگر (ویدئو بلاگر) زن فرانسوی که با نام «ماوا چو» برای مخاطبان خود ویدیو به اشتراک می‌گذاشت ساعاتی پس از شکایت علیه همسر سابق و آزار و اذیت‌های اینترنتی به دلیل خودکشی جان باخت.

وکیل این شهروند فرانسوی که نام واقعی وی «مائوا فروسار» عنوان شده به فرانس‌پرس گفت که وی درست پیش از مرگش شکایتی علیه همسر سابق و یک فرد ناشناس به دلیل آزار و اذیت اخلاقی تنظیم و به مراجع قضایی تسلیم کرده بود.

این وکیل دادگستری در شهر اپینال واقع در شمال شرق فرانسه ضمن تایید اطلاعات درج شده در نشریات محلی به فرانس‌پرس گفت: شکایتی به نام مائوا و همسر جدیدش به دلیل آزار و اذیت اخلاقی و تحریک به خودکشی علیه همسر سابق وی و نیز علیه فرد ناشناس ارائه شده که متاسفانه در روز مرگ او به ثبت رسیده است.»

مائِوا فروسار، زن ۳۲ ساله‌ای که سال‌ها شرح زندگی خود را از طریق ویدئو برای مخاطبانش در یوتیوب روایت می‌کرد در ساعات پایانی روز چهارشنبه گذشته از دنیا می‌رود و خبر مرگ وی یک روز بعد در یک پست فیس‌بوکی در حساب کاربری وی که به تایید خانواده او رسیده منتشر می‌شود.

در این پیام فیس‌بوکی که توسط یکی از دوستان مائوا نوشته شده به دلایل مرگ ولاگر شناخته شده و مادر چهار فرزند اشاره‌ای نشده و از مخاطبان نیز خواسته شده بود که در پی کسب اطلاعات بیشتر نباشند.

وکیل مائِوا فروسار می‌گوید که موکلش به دلیل حملات و هجمه‌هایی که در اینترنت علیه او انجام شده از ماه مه سال گذشته میلادی تاکنون پنج شکایت جداگانه در اداره پلیس به ثبت رسانده اما نتیجه‌ای بدست نیاورده بود.

مائِوا فروسار که در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی با نام کاربری «ماوا چو» شناخته شده بود ۱۵۱ هزار مشترک در کانال یوتیوب خود داشت و ۹۰ هزار نفر نیز وی را در اینستاگرام دنبال می‌کردند.

دنبال کنندگان این کاربر فعال شبکه‌های اجتماعی در فیس‌بوک نیز ۳۸ هزار نفر اعلام شده است.

وکیل مائوا می‌گوید مرگ موکلش برای او نوعی قتل یا آدم کشی مدرن در عصر حاضر است. وی معتقد است که امروزه می‌توان با ادای چند جمله یا دادن اطلاعات نادرست و آزار و اذیت، فردی را به کشتن داد.

این وکیل دادگستری می‌گوید که شکایتی نیز در خصوص همین پرونده از سوی دوست پسر جدید ولاگر جان باخته به ثبت رسیده که وی قصد پیگیری قضایی آن را دارد.

وی سپس تاکید کرد که لازم است مقامات دولتی به این پرونده واکنش نشان دهند و قوانین را به نحوی سخت‌گیرانه‌تر کنند که آزارگران بزدل که تنها از پشت صفحات مجازی احساس قدرت می‌کنند توسط نهاد‌ها و دستگاه‌های ذیربط شناسایی شوند تا اردوگاه ترس از این پس جابجا شود.

خبرگزاری فرانسه تلاش کرده تا جزئیات بیشتری در باره این پرونده و نحوه مرگ مائِوا فروسار بدست آورد اما گویا دادستانی اپینال هنوز در این خصوص اطلاعات کامل‌تری در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است.

مائوا فوریه گذشته در یک پست اینستاگرامی اعلام کرده بود که به دلیل سرقت هویت، آزار و اذیت سایبری و توهین‌های مستهجن در توییتر علیه او و دختر بزرگش به ژاندارمری ملی شکایت کرده است.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۱۶ نفر پس از جنجالی شدن ویدئوی تعرض به یک دختر در جریان مسابقات موتورسواری سلیمانیه بازداشت شدند

یوتیوب: منتشرکنندگان ویدئو می توانند از هواداران خود هزینه اخذ کنند

قطع همکاری یوتیوب با ستاره اینترنتی بدلیل پخش ویدیوی خودکشی