حراج مجسمه جورج فلوید؛ قیمت سردیس ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار دلار تخمین زده می‌شود

مجسمه‌های جورج فلوید و برونا تیلور
مجسمه‌های جورج فلوید و برونا تیلور Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

درآمد حاصل از حراج این مجسمه‌ها قرار است به دو موسسه خیریه تعلق گیرد.

آگهی

مجسمه‌هایی از جورج فلوید و برونا تیلور، دو شهروند سیاهپوستی که از سوی پلیس آمریکا کشته شدند در حراج ساتبیز به فروش خواهند رسید.

درآمد حاصل از حراج این مجسمه‌ها قرار است به دو موسسه خیریه تعلق گیرد. حراج آنلاین دو مجسمه جورج فلوید و برونا تیلور که پیش از این در نیویورک به نمایش درآمده‌اند تا روز ۱۷ دسامبر (۲۵ آذر) ادامه خواهد داشت. اعضای خانواده جورج فلوید و برونا تیلور دو موسسه خیریه به نام‌های «ما فلوید هستیم» و «بنیاد برونا تیلور» را بنیانگذاری کرده‌اند.

هر دو مجسمه را کریس کارنابوچی، مجسمه‌ساز آمریکایی ساخته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مجسمه طلایی و یک متر و ۸۰ سانتی‌متری جورج فلوید در جریان نمایش آن در نیویورک دو بار هدف حمله با افشانه‌های رنگی قرار گرفت. این مجسمه اکنون ترمیم شده است و انتظار می‌رود که بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار دلار به فروش برسد.

مرگ جورج فلوید، مرد ۴۶ ساله سیاهپوست در شهر مینیاپولیس سال گذشته یکی از جدی‌ترین اعتراض‌ها برای حقوق مدنی سیاهپوستان را در آمریکا به دنبال داشت. درک شووین، مامور سفیدپوست پلیس مینیاپولیس حدود ۹ دقیقه زانوی خود را بر روی گردن جورج فلوید فشار داده بود. او اکنون به ۲۲ سال زندان محکوم شده است.

حدود دو ماه قبل از قتل جورج فلوید نیز برونا تیلور، زن سیاهپوست ۲۶ ساله در شهر لوئیویل در ایالت کنتاکی به ضرب گلوله پلیس کشته شد. هیچ کدام از مامورانی که در قتل برونا تیلور نقش داشتند تحت تعقیب قضایی قرار نگرفتند.

انتظار می‌رود که مجسمه برونا تیلور بین ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار در حراج ساتبیز به فروش برسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شهرداری نیویورک به بازداشت‌شدگان اعتراضات جورج فلوید ۱۳ میلیون دلار پرداخت‌ می‌کند

شمشیر ناپلئون که به هنگام کودتای ۱۷۹۹ به همراه داشت در آمریکا حراج می‌شود

خانواده جورج فلوید ۲۷ میلیون دلار غرامت دریافت می‌کند