حضور با لباس زنانه در برنامه تلویزیونی؛ کشیش آمریکایی دیگر اجازه فعالیت مذهبی ندارد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
صحنه حضور کشیش آمریکایی با لباس زنانه در برنامه تلویزیونی
صحنه حضور کشیش آمریکایی با لباس زنانه در برنامه تلویزیونی   -   کپی رایت  AP Photo

کلیسایی محلی در ایالت ایندیانای آمریکا اعلام کرد که مجوز فعالیت کشیش ۶۲ ساله‌ای را به دلیل حضورش با لباس زنانه در یک برنامه تلویزیونی لغو کرده است.

کرگ دیوک، کشیش کلیسای متدیست (شاخه‌ای از مذهب پروتستان) با لباس زنانه و کلاه گیس صورتی در برنامه‌ای تلویزیونی به نام «ما اینجا هستیم» از شبکه «اچ بی او» شرکت کرده بود. مقامات کلیسای متدیست ایندیانا پس از پخش این برنامه اعلام کردند که به دنبال اعتراض‌های زیادی که صورت گرفته است تصمیم گرفته‌اند تا کرگ دیوک دیگر وظایف کشیشی را برعهده نداشته باشد.

با این حال کرگ دیوک از کلیسا اخراج نشده و از مقامش نیز استعفاء نداده اما حقوقش «به شکل قابل توجهی» کاهش پیدا کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
کرگ دیوک در برنامه تلویزیونیAP Photo

او طی سه دهه گذشته در کلیسای متدیست ایندیانا کشیش بود و به عنوان حامی حقوق دگرباشان جنسی شناخته می‌شد. وی حضورش با لباس زنانه در برنامه تلویزیونی را یک «تجربه معنوی نیرومند» توصیف کرد.

محرومیت کرگ دیوک از فعالیت به عنوان کشیش باعث شد تا گروهی در شبکه‌های اجتماعی به حمایت از او بپردازند. در همین راستا تاکنون نزدیک به ۶۰ هزار دلار کمک مالی به او به صورت آنلاین جمع‌آوری شده است.

کرگ دیوک در واکنش به تصمیم کلیسا برای لغو مجوز فعالیتش به عنوان کشیش در بیانیه‌ای مشترک با همسرش نوشت: «باشد که پل درک و پذیرش دگرباشان جنسی در اجتماع ما و فراتر از آن گسترش یابد و عشق خدا از طریق آن بتابد.»

او گفته است که در راستای ابراز همبستگی با دگرباشان جنسی و دختر ۲۳ ساله‌اش که یک همه‌جنس‌گرا است تصمیم به حضور در این برنامه تلویزیونی گرفت. همه‌جنس‌گرایی (Pansexuality) به گرایش جنسی به افراد فارغ از توجه به جنسیت آنها اطلاق می‌شود.