تاج جواهر متعلق به همسر ناپلئون به قیمت بیش از ۷۰۰ هزار یورو به فروش رفت

تاج جواهر متعلق به ژوزفین بناپارت، همسر ناپلئون
تاج جواهر متعلق به ژوزفین بناپارت، همسر ناپلئون Copyright AFP Photo
Copyright AFP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این تاج که با جواهراتی با ارزش و کمیاب متعلق به دوران روم باستان تزئین شده است روز سه‌شنبه به یک فروشنده ناشناس فروخته شد.

آگهی

دو تاج جواهر کمیاب با ارزش که گفته می‌شود متعلق به ژوزفین بناپارت، همسر ناپلئون بناپارت، امپراطور فرانسه بوده است روز سه‌شنبه در یک حراجی در لندن به قیمت ۷۱۰ هزار یورو فروخته شد.

به گفته مسئولان حراجی ساتبیز این دو تاج از یک مجموعه خصوص بریتانیایی با قدمت دست‌کم ۱۵۰ سال پیش ارائه شده و تصور می‌شود که در اوایل قرن نوزدهم توسط کارولین، خواهر ناپلئون به ژوزفین هدیه داده شده است.

هر دوی این تاج‌ها با سنگ‌های قیمتی حکاکی شده که احتمالا قدمت آنها به دوران روم و ۱۰۰ سال پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد.

کریستیان اسپوفورث از حراجی ساتبیز در خصوص ارزش این کارهای ارائه شده می‌گوید: «این جواهرات باشکوه که روی این تاج‌ها نصب شده‌اند از بهترین کیفیت‌های ممکن هستند. ما معتقدیم که آنها در حدود سال ۱۸۰۵ ساخته شده‌اند. سبک آنها بسیار تاثیرپذیرفته از عصر نئوکلاسیک است. آنها قطعا نشان‌دهنده جایگاهی است که ژوزفین در آن دوران به عنوان همسر ناپلئون بناپارت داشته است. مجموعه این جزئيات است که این آثار را به مواردی استثنایی تبدیل می‌کند.»

AFP
تاج جواهر ژوزفین، همسر ناپلئونAFP

اسپوفورث ادامه می‌دهد: «این جواهرات بهترین‌ آثار ممکن هستند که توسط بهترین کارگاه‌های فرانسوی آن زمان تولید شده‌اند. امروز قعطات نادری وجود دارد که بتوان آن‌را با این کیفیت مقایسه کرد.»

مسئولان حراجی بر این باورند که حکاکی‌هایی که روی این جواهرات انجام شده با نظر ژوزفین صورت گرفته و در ادامه احتمالا در سال ۱۸۰۸ در پاریس این جواهرات روی تاج سوار شده و کاری به سبک نئوکلاسیک آماده شده است.

هیچ جزئیاتی در خصوص هویت خریدار این تاج‌ها منتشر نشده است و مشخص نیست چه کسی برای این تاج کم‌نظیر و باارزش مبلغ ۷۱۰ هزار یورو پرداخت کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بزرگداشت دویستمین سالمرگ ناپلئون؛ آیا ماکرون به راستگرایان نزدیک‌تر می‌شود؟

دو قرن پس از جنگ‌های ناپلئون بقایای جنازه سربازان روس و فرانسوی تشییع می‌شود

تنها راهی که دشمنان ناپلئون می‌توانستند او را شکست دهند چه بود؟