سباستین کورتس، صدراعظم سابق اتریش در ۳۵ سالگی از دنیای سیاست کناره‌گیری می‌کند

سباستین کورتس، صدراعظم سابق اتریش
سباستین کورتس، صدراعظم سابق اتریش Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سباستین کورتس که به دنبال تحقیق قضایی دادستانی اتریش مجبور به کناره‌گیری از قدرت شد بدون ارائه جزئیات بیشتر از یک «چالش حرفه‌ای جدید» در زندگی‌اش سخن گفت. وی همچنین افزود که مایل است وقت بیشتری را به خانواده و پسرش که هفته پیش به دنیا آمد اختصاص دهد.

آگهی

سباستین کورتس، صدراعظم سابق اتریش روز پنجشنبه اعلام کرد که قصد دارد از دنیای سیاست کناره‌گیری کند.

رهبر ۳۵ ساله حزب محافظه‌کار مردم در اتریش دو ماه پیش به دنبال آغاز تحقیقات قضایی علیه او به ظن فساد مالی از ریاست دولت استعفاء داده بود. وی هم‌اکنون ریاست فراکسیون حزبش در پارلمان را نیز برعهده دارد. سباستین کورتس به خبرنگاران گفت که روز جمعه در جلسه دفتر فدرال حزب از مقام رهبری محافظه‌کاران کناره‌گیری خواهد کرد.

صدراعظم سابق اتریش گفت: «از امروز فصل جدیدی در زندگی من آغاز می‌شود.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

او همچنین بدون ارائه جزئیات بیشتر از یک «چالش حرفه‌ای جدید» در زندگی‌اش سخن گفت. سباستین کورتس همچنین افزود که مایل است وقت بیشتری را به خانواده و پسرش که هفته پیش به دنیا آمد اختصاص دهد.

صدراعظم پیشین اتریش ماه اکتبر (مهر/آبان) سال جاری به دنبال بازرسی قضایی از دفتر او و همچنین وزارت دارایی اتریش از قدرت کنار رفت. دادستانی اتریش در حال تحقیق درباره احتمال استفاده سباستین کورتس از اموال عمومی بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ برای انتشار نظرسنجی‌های جعلی و پوشش رسانه‌ای ستایش‌آمیز است.

سباستین کورتس اتهام‌های مطرح شده علیه خود را رد کرده است. او هنگامی که در ۳۱ سالگی به صدراعظمی اتریش رسید تبدیل به جوان‌ترین رئیس یک دولت در سطح جهان شد.

پارلمان اتریش حدود دو هفته پیش با لغو مصونیت قضایی سباستین کورتس موافقت کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

الکساندر فن در بلن برای بار دوم رئیس جمهور اتریش می‌شود

صدراعظم پیشین اتریش در شرکت «تیل کپیتال» مشغول به کار می‌شود

صدراعظم سابق اتریش به اتهام «بیان اظهارات نادرست» در پرونده فساد به دادگاه احضار شد