Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ناپدید شدن پنگ شوای؛ انجمن تنیس زنان کلیه مسابقات خود در چین را به حال تعلیق درآورد

پنگ شوای، قهرمان تنیس زنان چین
پنگ شوای، قهرمان تنیس زنان چین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پنگ شوای، تنیس باز زن ۳۵ ساله چینی که قهرمانی در مسابقات دو نفره اوپن فرانسه و ویمبلدون را در کارنامه دارد اواسط ماه نوامبر پس از متهم کردن یکی از مقامات ارشد دولتی کشورش به آزار جنسی به یکباره ناپدید شد.

آگهی

انجمن تنیس زنان که پیش‌تر در پی مفقود شدن پنگ شوای از احتمال توقف فعالیت‌های خود در چین خبر داده بود برگزاری کلیه تورنمنت‌های تنیس زنان در این کشور را به حال تعلیق درآورد.

در بیانیه‌ای که انجمن تنیس زنان چهارشنبه شب منتشر کرد از قول استیو سایمون، رئیس این انجمن آمده است که کلیه تورنمنت‌های زنان این رشته ورزشی در چین به دلیل ماجرای مفقود شدن قهرمان تنیس زنان این کشور تعلیق شده است.

آقای سایمون ضمن اعلام تعلیق فوری کلیه مسابقات انجمن تنیس زنان در سراسر چین از جمله هنگ‌کنگ تصریح کرد که با وجدان آسوده این تصمیم را اعلام می‌کند زیرا نمی‌داند چگونه می‌توان از ورزشکاران خواست در تورنمنت‌های این کشور شرکت کنند در حالی که پنگ شوای اجازه برقراری ارتباط آزادانه با دیگران را ندارد و به نظر می‌آید که تا پس گرفتن اتهامات خود همچنان تحت فشار قرار دارد.

پنگ شوای، تنیس باز زن ۳۵ ساله چینی که قهرمانی در مسابقات دو نفره اوپن فرانسه و ویمبلدون را در کارنامه دارد اواسط ماه نوامبر پس از متهم کردن یکی از مقامات ارشد دولتی کشورش به آزار جنسی به یکباره ناپدید شد.

خانم شوای پیش‌تر اوایل نوامبر با انتشار پستی در شبکه‌های اجتماعی مدعی شده بود که معاون اول پیشین نخست وزیر چین او را مجبور به برقرای رابطه جنسی کرده است

وزارت خارجه چین نوزدهم نوامبر اعلام کرد که از ماجرای ناپدید شدن پنگ شوای اطلاعی در دست ندارد بی‌اطلاع است.

رسانه‌های چینی سپس دو روز بعد عکس‌ها و ویدیوهایی از حضور خانم شوای در انزار عمومی منتشر کردند و دولت این کشور نیز از رسانه‌های خارجی خواست که به این ماجرا پایان دهند و دیگر این موضوع را کش ندهند.

انجمن تنیس جهان در حالی ادعای آزادی زن شماره یک سابق مسابقات دو نفره جهان را از سوی مقامات چینی بیهوده عنوان می‌کند که توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک پیش‌تر برای اثبات در حیات و آزاد بودن پنگ شوای اعلام کرده بود که حاضر است با وی و مسئولان چینی در یک نشست ویدیویی شرکت کند.

انجمن تنیس زنان در بیانیه خود همچنین از زبان رئیس این انجمن تاکید کرده است که با وضعیت کنونی خطراتی متوجه بازیکنان و کارکنان این انجمن در صورت برگزاری مسابقات سال آینده در چین خواهد بود.

گفتنی است که هیچ تورنمنتی از سوی انجمن تنیس زنان پیش از سال نوی میلادی برای برگزاری در چین برنامه‌ریزی نشده بود و برنامه مسابقات این انجمن برای سال ۲۰۲۲ میلادی نیز هنوز منتشر نشده است.

آخرین فصل برگزاری مسابقات انجمن تنیس زنان پیش از همه‌گیری بیماری کووید۱۹ به سال ۲۰۱۹ باز می‌گردد که طی آن ۱۰ تورنمنت از جمله مسابقات مسترز پایان سال زنان در چین برگزار شد که در مجموع ۱۴ میلیون یورو درآمد نصیب این انجمن کرد.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازی‌های مشترک‌المنافع؛ ۱۰ عضو کاروان ورزشی سریلانکا ناپدید شدند

قهرمان ناپدید شده تنیس چین در انظار عمومی در پکن ظاهر شد

ستاره تنیس چین سیاستمدار عالیرتبه حزب کمونیست را به آزار جنسی متهم کرد