انفجار بمب به جامانده از جنگ جهانی دوم در مونیخ ۳ مجروح بر جای گذاشت

محل انفجار بمب به جامانده از زمان جنگ جهانی دوم در نزدیکی ایستگاه قطار مونیخ
محل انفجار بمب به جامانده از زمان جنگ جهانی دوم در نزدیکی ایستگاه قطار مونیخ   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

وزیر امور داخلی ایالت بایرن در جنوب آلمان گفته است بمبی که روز چهارشنبه منفجر شد ۲۵۰ کیلوگرم وزن داشت و در جریان عملیات حفاری در نزدیکی ایستگاه قطار مونیخ منفجر شد.

انفجار یک بمب به جای‌مانده از زمان جنگ جهانی دوم در نزدیکی ایستگاه قطار مونیخ در آلمان سه مجروح بر جای گذاشت.

به دنبال این حادثه که روز چهارشنبه در یک محل ساخت و ساز در نزدیکی ایستگاه راه آهن روی داد برنامه حرکت قطارها مختل شد. پلیس آلمان میزان جراحت یکی از زخمی‌ها را شدید توصیف کرده است.

حرکت قطارها از مبداء ایستگاه قطار مونیخ و به همچنین به مقصد آن به حالت تعلیق درآمده است. ایستگاه راه آهن مونیخ یکی از پررفت و آمدترین ایستگاه‌های قطار آلمان محسوب می‌شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

کشف بمب‌های منفجرنشده‌ در آلمان با وجود گذشت ۷۶ سال از پایان جنگ جهانی دوم رویداد نادری نیست. اغلب این بمب‌ها در جریان عملیات ساخت و ساز کشف یا منفجر می‌شوند.

مقامات آلمان در اغلب موارد برای خنثی‌سازی بمب‌های کشف‌شده مجبور به تخلیه مناطق افراد از سکنه می‌شوند.

وزیر امور داخلی ایالت بایرن در جنوب آلمان گفته است بمبی که روز چهارشنبه منفجر شد ۲۵۰ کیلوگرم وزن داشت و در جریان عملیات حفاری در نزدیکی ایستگاه قطار مونیخ منفجر شد. هنوز علت عدم کشف این بمب پیش از آغاز عملیات حفاری مشخص نیست زیرا مناطق ساخت و ساز در مونیخ پیش از آغاز کار به دقت از نظر احتمال وجود بمب منفجرنشده مورد بررسی قرار می‌گیرند.

مطالب مرتبط