سفر مدیر ارشد سامسونگ به آمریکا؛ محل احداث کارخانه تراشه‌سازی مشخص می‌شود

لی جائه یونگ، معاون رئیس سامسونگ
لی جائه یونگ، معاون رئیس سامسونگ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سفر لی جائه-یونگ به کانادا و آمریکا همزمان با معضل کمبود تراشه در بازار به دنبال همه‌گیری ویروس کرونا انجام می‌شود.

آگهی

لی جائه یونگ، کارآفرین کره جنوبی و وارث شرکت سامسونگ در حالی سفرش به آمریکای شمالی را آغاز کرده که قرار است به زودی محل احداث کارخانه تراشه‌سازی این شرکت در ایالات متحده مشخص شود.

سفر معاون رئیس سامسونگ به کانادا و آمریکا همزمان با معضل کمبود تراشه در بازار به دنبال همه‌گیری ویروس کرونا انجام می‌شود. امری که برای برخی از صنایع تولید محصولات الکترونیک و خودروسازی مشکل‌آفرین شده است. لی جائه یونگ می‌گوید در جریان این سفر با بسیاری از شرکای آمریکایی‌اش دیدار خواهد کرد.

انتظار می‌رود معاون رئیس سامسونگ به شهر بوستون که مقر شرکت داروسازی مدرنا، یکی از تولیدکنندگان واکسن‌های کرونا است نیز سفر کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

کره جنوبی ماه گذشته به طور اضطراری مجوز استفاده از واکسن‌هایی که از سوی شرکت «سامسونگ بایولاجیکس» از شرکت‌های زیرمجموعه گروه سامسونگ تولید شده بود را صادر کرد. این شرکت داروسازی با مدرنا توافق همکاری امضاء کرده است.

لی جائه یونگ که در عمل تصمیم‌گیرنده اصلی شرکت سامسونگ محسوب می‌شود ماه ژانویه سال جاری میلادی (دی/بهمن ۱۳۹۹) به جرم پرداخت رشوه و اختلاس به ۳۰ ماه زندان محکوم شد. او که پیش از محکومتیش یک سال از دوره حبس خود را گذرانده بود ماه اوت (مرداد/شهریور) به طور مشروط از زندان آزاد شد.

احتمال زندانی شدن مجدد معاون ۵۳ ساله رئیس شرکت سامسونگ با توجه به دیگر پرونده‌های مفتوح علیه وی منتفی نیست.

در برخی گزارش‌ها، از محلی در نزدیکی شهر تیلور در ایالت تگزاس در جنوب آمریکا به عنوان گزینه اصلی برای محل احداث کارخانه ۱۷ میلیارد دلاری تراشه‌سازی سامسونگ یاد می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کاهش تولید آیفون ۱۳ در پی کمبود تراشه‌های الکترونیکی در جهان

کره جنوبی؛ آزادی مشروط و زودهنگام رئیس هیأت مدیره سامسونگ از زندان

رونمایی از گلکسی اس‌۲۴؛ گوشی مجهز به هوش مصنوعی سامسونگ چه ویژگی‌هایی دارد؟