با پیدا شدن جسد یک مهاجر سوری شمار قربانیان مرز بلاروس و لهستان به ۱۱ نفر رسید

پلیس بلاروس بر روند عبور مهاجران به سوی مرزهای لهستان نظارت می‌کند
پلیس بلاروس بر روند عبور مهاجران به سوی مرزهای لهستان نظارت می‌کند   -  Copyright  Leonid Shcheglov/BelTA
نگارش از یورونیوز فارسی

پلیس لهستان روز شنبه ۱۳ نوامبر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد جسد یک مرد جوان سوریه‌ای را در مرز این کشور با بلاروس پیدا کرده است.

پلیس لهستان روز شنبه ۱۳ نوامبر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد جسد یک مرد جوان سوریه‌ای را در مرز این کشور با بلاروس پیدا کرده است. به این ترتیب شمار قربانیان بحران مرزی میان دو کشور به ۱۱ نفر می‌رسد.

هنوز دلیل مرگ این فرد مشخص نیست. جسد این شهروند سوریه در جنگل‌های اطراف وولکا ترچووسکا پیدا شده است. به گفته گارد مرزی لهستان جمعه شب یک گروه دیگر از مهاجران تلاش کردند تا با عبور از حصارهای موقت از بلاروس وارد لهستان شوند.

بحران مرزی میان بلاروس و لهستان به یک جدال ژئوپولیتیک میان روسیه و اتحادیه اروپا بدل شده است. روز جمعه و پس از تهدیدهای اتحادیه اروپا به تحریم ترکیه و خطوط هواپیمایی این کشور به دلیل انتقال پناهجویان به بلاروس، هواپیمایی بلاویا (بلاروس) اعلام کرد ترکیه دیگر به این کشور اجازه حمل مسافران تبعه سوریه، عراق و یمن به بلاروس را نمی‌دهد.

پلیس لهستان روز شنبه همچنین ماموران مرزی بلاروس را به همکاری با پناهجویان برای تخریب حصارهای موقت مرزی میان دو کشور متهم کرد. در بیانیه پلیس آمده است که نیروهای بلاروس دیشب با خوردوهای نظامی پایه‌های سیم‌های خاردار را از جا کنده و برای پاره کردن فنس‌های فلزی به مهاجران یاری رسانده‌اند.

آخر هفته گذشته خبر مرگ یک پناهجوی عراقی به‌عنوان دهمین قربانی این بحران کم سابقه میان اتحادیه اروپا و همسایگان شرقی این کشور منتشر شده بود.

مطالب مرتبط