رمزارز منسوب به سریال بازی مرکب با ارزش ۳ میلیون پوند یک‌ شبه سقوط کرد

سریال بازی مرکب
سریال بازی مرکب Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برخی خریداران متوجه شدند که نمی‌توانند رمزارز خریداری‌شده را از نو بفروشند، اما دیر شده بود و بازی مذکور هرگز اجرایی نشد.

رمزارز «اسکوئيد» که نامش را از نام سریال کره‌ای «بازی مرکب» (اسکویید گیم) گرفته بود و تا روز دوشنبه با ارزش ۲۴۰۰ پوند بریتانیا فروخته می‌شد ظرف چند دقیقه ارزش خود را به‌کلی از دست داد و قیمت آن به زیر یک سنت سقوط کرد.

آگهی

رمزارز «اسکوئيد» که رسما به سریال نتفلیکس ارتباطی ندارد هفته گذشته وارد بازار شده بود و عرضه‌کنندگانش مدعی شدند که خریداران می‌توانند، در بازی آنلاینی با جایزهٔ مالی هنگفت، ملهم از داستان سریال بازی مرکب، شرکت کنند. بازی‌ که هرگز عملی نشد.

برخی خریداران اسکوئید متوجه شدند که نمی‌توانند رمزارز خریداری‌شده را از نو بفروشند، اما دیر شده بود و روز دوشنبه در پی سقوط ناگهانی ارزش این رمزارز، وبسایت و صفحات شبکه‌های اجتماعی آن همگی محو شدند. کارشناسان اعلام کرده‌اند که عرضهٔ اسکوئید نوعی کلاهبرداری ارزی است موسوم به «خالی‌کردن پشت» (در انگلیسی «کشیدن قالی از زیر پا»).

طبق اطلاعات موجود، یک سامانه کیف‌پول مجازی که با عرضه‌کنندگان این رمزارز در ارتباط بوده حدود ۳ میلیون پوند پول حاصل از تبادل اسکوئيد را به‌حساب‌هایی خصوصی منتقل کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سریال آنا؛ جهان آخرالزمانی کودکان در دوران پساپاندمی

تلاطم در بازار رمزارزها پس از ثبت ۱۳ اتهام علیه صرافی بایننس و مدیرعامل آن در آمریکا

تصویب اولین قوانین جامع جهان در اروپا؛ بروکسل نظارت مالیاتی بر دارایی‌های رمزارز را تنگ‌تر می‌کند