Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بحران ماهیگیری در مانش؛ ماکرون: توپ در زمین بریتانیا است، محدودیت‌ها از سه‌شنبه اجرایی می‌شود

امانوئل ماکرون و بوریس جانسون در نشست گروه ۲۰ در رم
امانوئل ماکرون و بوریس جانسون در نشست گروه ۲۰ در رم Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

امانوئل ماکرون،‌ رئیس جمهوری فرانسه می‌گوید اگر بریتانیا طرح پاریس برای کاهش تنش را نپذیرد،‌ تهدیدها علیه قایق‌های بریتانیایی از سه‌شنبه اجرایی می‌شود.

آگهی

رهبران فرانسه و بریتانیا پس از دیدار در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ در رم اعلام کردند از موضع خود در ماجرای محدودیت‌های ماهیگیری در دریای مانش کوتاه نخواهند آمد.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز یکشنبه و همزمان با ادامه بحران ماهیگیری با بریتانیا گفت توپ در زمین لندن است و اگر این کشور به طرح کاهش تنش فرانسه پاسخ مثبت ندهد، فرانسه محدودیت‌های اعلام شده علیه کشتی‌های ماهگیری بریتانیایی و کنترل‌های گمرکی را اجرایی خواهد کرد.

همزمان در سوی دیگر میدان، بوریس جانسون، نخست وزیر محافظه‌کار بریتانیا اعلام کرد موضع این کشور در ماجرای ماهیگیری در دریای مانش تغییر نخواهد کرد.

فرانسه می‌گوید پس از اجرایی شدن برکسیت اتحادیه اروپا شمار مجوزهای ماهیگیری برای فایق‌های فرانسوی در دریای مانش را به شدت کاهش داده است.

بریتانیا می‌گوید پس از خروج از اتحادیه اروپا و با وجود معاهد برکسیت، مانند سابق به تعهدی به باز گذاشتن دریاهای خود به روی قایق‌های اروپایی ندارد.

بوریس جانسون در کنفرانس خبری پایانی خود در نشست سران گروه ۲۰ همچنین از نامه همتای فرانسوی خود، ژان کستکس انتقاد کرد. در این نامه که نشریه پولیتیکو آن را افشا کرده بود، نخست وزیر فرانسه از اورزولا فان در لاین، رئیس کمیسیون اروپا خواسته بود تا صراحتا «به افکار عمومی اروپا نشان داد که تعهدات برکسیت قابل چانه‌زنی نیستند و ماندن در اتحادیه اروپا منافع بیشتری دارد تا ترک آن.»

این سخنان در زمانی مطرح شده است که شماری از مقام‌های حزب حاکم لهستان مستقیما به خروج از اتحادیه اروپا تهدید کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برنامه ماهیگیران فرانسوی برای خراب کردن کریسمس هزاران بریتانیایی

بحران ماهیگیری در مانش؛ ماکرون: تهدیدهایمان را از سه‌شنبه عملی نمی‌کنیم

پیشنهاد کمیسیون اروپا: محدودیت رفت و آمد پس از برکسیت برای جوانان «لغو شود»