بوکسور ایرانی بعد از حضور در مسابقات جهانی به آلمان پناهنده شد

امید احمدی صفا، بوکسو تیم ملی ایران
امید احمدی صفا، بوکسو تیم ملی ایران Copyright تسنیم
Copyright تسنیم
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بوکسور ایرانی که در مسابقات ایتالیا به دیدار پایانی راه یافته بود، می‌گوید به دلیل اینکه مسئولان فدراسیون حق و حقوق او را پرداخت نکرده‌اند تصمیم گرفته است به آلمان پناهنده شود.

آگهی

بوکسور ایرانی که برای حضور در رقابت‌های جهانی همراه با تیم ملی ایران راهی ایتالیا شده بود، سر از آلمان در آورده و درخواست پناهندگی کرده است.

امید احمدی صفا، عضو تیم ملی مشت‌زنی ایران که برای حضور در مسابقات راهی ایتالیا شده بود پس از ورود به این کشور بدون اینکه به اعضای تیم ملی اطلاع دهد ایتالیا را به مقصد آلمان ترک کرد. رسانه‌های داخلی ایران گزارش داده بودند که این بوکسور جواب تلفن مسئولان تیم ملی را هم نمی‌داده است.

بعد از مدتی بی‌خبری چهارشنبه ۵ آبان این مشت‌زن تیم ملی در گفتگو با چندین رسانه، خبر حضور خود در آلمان و درخواست پناهندگی از این کشور را تایید کرده است. احمدی صفا می‌گوید بعد از حضور در مسابقات جهانی ایتالیا و صعود به فینال در این مسابقات از حضور در دیدار پایانی امتناع کرده و اردوی تیم ملی را ترک کرده است.

این بوکسور که انتقادات زیادی را متوجه مربیان و مسئولان فدراسیون مشت‌زنی کرده است همچنین می‌گوید بعد از صعود به دیدار پایانی بدون اینکه بداند با ورزشکاری از اسرائيل عکس گرفته و همین مسئله باعث شده تا مسئولان فدراسیون او را تهدید کنند. احمدی صفا می‌گوید بعد از این ماجرا تصمیم گرفته از ایتالیا خارج و خود را به آلمان برساند و آنجا درخواست پناهندگی دهد. این مشت‌زن ۲۹ ساله همچنین می‌گوید مسئولان فدراسیون در ایران همسر و خانواده او را تهدید کرده‌اند و تلاش داشتند با «ارعاب» این ورزشکار را به بازگشت به اردوی تیم ملی ترغیب کنند.

مسئولان فدراسیون مشت‌زنی ایران هنوز واکنشی به اظهارات این مشت‌زن سابق تیم ملی نداشته‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانیال شه‌بخش نخستین سهمیه بوکس ایران برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو

سعدیه برومند دختر بوکسور افغان در آرزوی گرفتن مدال المپیک

اسلواکی توافق مهاجرتی اتحادیه اروپا را اجرایی نمی‌کند