حمله پهپادی حوثی‌های یمن به فرودگاهی در عربستان ۱۰ مجروح به جا گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تصویری آرشیوی از حمله پهپادی ماه ژوئن به فروگاه ابها
تصویری آرشیوی از حمله پهپادی ماه ژوئن به فروگاه ابها   -  کپی رایت  AFP

رسانه‌های عربستان سعودی جمعه شب از زخمی شدن دست کم ۱۰ نفر در فرودگاه شهر جیزان در پی حمله پهپادی شبه‌نظامیان حوثی به این مکان خبر دادند.

ائتلاف نظامی تحت رهبری ریاض که مدعی است برای بازگرداندن مشروعیت در مناقشه یمن مداخله می‌کند در بیانیه‌ای که در خبرگزاری رسمی عربستان سعودی بازتاب داشت این حمله را تایید کرد.

در این بیانیه بدون اشاره به جزئیات بیشتر حادثه آمده است که فرودگاه ملک عبدالله در شهر جیزان با یک «پرتابه دشمن» هدف قرار گرفته است.

از سوی دیگر ترکی مالکی، سخنگوی ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان در سخنانی مجروح شدن دست کم ۱۰ نفر را در این حمله مورد تایید قرار داد و تاکید کرد که کلیه مجروحان غیرنظامی بوده‌اند.

سخنگوی ائتلاف نظامی مداخله کننده در یمن گفت که مجروحان حملهِ پهپاد انفجاری حوثی‌ها به فرودگاه جیزان را مسافران و کارکنان این فرودگاه تشکیل می‌دهند.

به گفته ترکی مالکی شش شهروند عربستان، سه تبعه بنگلادش و یک شهروند سودانی در این حمله مجروح شده‌اند.

شبه نظامیان حوثی که کنترل شمال یمن را در دست دارند اخیرا چندین بار به اهدافی در خاک عربستان حمله کردند که تازه‌ترین آنها حمله پهپادی به فرودگاه ابها بود.

رسانه‌های دولتی در عربستان با انتشار گزارش‌هایی در این خصوص اعلام کردند که روز چهارشنبه گذشته در جریان عملیات رهگیری یک پهپاد انفجاری که فرودگاه ابها را هدف قرار داده بود چهار کارمند این فرودگاه زخمی شدند.

گفته می‌شود که این چهار نفر مورد اصابت بقایای هواپیمای بدون سرنشین هدف قرار گرفته در جریان این عملیات قرار گرفته بودند.

فرودگاه ابها روز ۳۱ اوت نیز بار دیگر هدف حمله پهپادی حوثی‌‌ها قرار گرفته و در جریان این حمله دست کم ۸ نفر مجروح شده بودند. حمله پهپادی یاد شده همچنین منجر به وارد آمدن خساراتی به یک هواپیمای غیرنظامی شده بود.

ابها در منطقه کوهستانی جنوب غرب عربستان واقع شده و معمولا مقصدی مورد توجه برای گردشگران داخلی در این کشور محسوب می‌شود.

جنبش انصارالله مداخله نظامی عربستان و متحدانش در یمن را تجاوز غیرقانونی به حریم این کشور بحران زده قلمداد می‌کند و مدعی است که در پاسخ به حملات ائتلاف تحت رهبری ریاض اهدافی را در خاک عربستان هدف قرار می‌دهد.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید