تیم داوری زنان اوکراینی، مسابقه تیم ملی فوتبال مردان انگلستان را داوری می‌کنند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
کاترینا مونزول داور اوکراینی
کاترینا مونزول داور اوکراینی   -  Copyright  AP Photo

تیم ملی فوتبال انگلستان برای نخستین بار روز شنبه با داوری یک زن اوکراینی به میدان مسابقه خواهد رفت.

در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره اروپا، روز شنبه قرار است شاگردان گرت ساوت گیت به مصاف آندورا بروند. اما احتمالا نکته ویژه این دیدار حضور یک داور زن به نام کاترینا مونزول به عنوان قاضی خواهد بود. مارینا استریلتسکا و سویتلانا گروشکو هم به عنوان دو کمک داور خانم مونزول را در امر قضاوت این مسابقه یاری خواهند کرد و به این ترتیب تیمی تماما از زنان این مسابقه را داوری می‌کنند.

همچنین استفانی فراپارت فرانسوی که نخستین زنی بود که یک دیدار در لیگ قهرمانان اروپا را سوت زده هم به عنوان کمک داور ویدیویی خانم استریلتسکا را در امر قضاوت یاری خواهد کرد.

مونزول ۴۰ ساله پیشتر مسابقه تیم‌های فوتبال مردان جبل‌الطارق و سن‌مارینو را در سال ۲۰۲۰ قضاوت کرده بود. او همچنین در چهار جام جهانی زنان از جمله فینال این تورنمنت در سال ۲۰۱۵ را داوری کرده بود، مسابقه‌ای که با برتری ۵-۲ ایالات متحده در مقابل ژاپن همراه بود.

تیم ملی انگلستان در حالی روز شنبه به مصاف آندورا خواهد رفت که در حال حاضر از شش مسابقه خود در این مسابقات صاحب ۵ برد و یک تساوی است و در صدر جدول گروه خود قرار دارد. در مقابل آندورا با کسب تنها ۳ امتیاز در رده پنجم این گروه ۶ تیمی جای گرفته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید