Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

سخنگوی نفتالی بنت از طرح حمله «تروریستی» ایران به یک بازرگان اسرائیلی در قبرس خبر داد

عکس آرشیوی است
عکس آرشیوی است Copyright CANVA
Copyright CANVA
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنگوی نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، روز دوشنبه اعلام کرد که حمله شکست خورده به یک بازرگان اسرائیلی در قبرس، حمله مستقیم تروریستی طرح‌ریزی شده از سوی ایران بوده است.

آگهی

سخنگوی نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، روز دوشنبه اعلام کرد که حمله شکست خورده به یک بازرگان اسرائیلی در قبرس، حمله مستقیم تروریستی طرح‌ریزی شده از سوی ایران بوده است.

متان سیدی، سخنگوی نخست وزیر اسرائیل نام این بازرگان را تدی ساگی اعلام کرد و توضیح داد که این میلیاردر اسرائیلی تنها هدف حمله ایران نبوده بلکه این کشور قصد داشته گروهی از بازرگانان اسرائیلی را ترور کند.

سایت خبری کاتیمرینی قبرس پیشتر از دستگیری یک تبعه ۳۸ ساله روس تبار آذربایجانی به اتهام طرح‌ریزی ترور تعدادی از بازرگانان اسرائیلی ساکن نیکوزیا، پایتخت قبرس، خبر داده بود.

منابع امنیتی اسرائیل اعلام کرده‌اند که تعدادی از بازرگانانی که هدف طرح ترور بوده‌اند، پس از مطلع شدن از آن، موفق به خروج فوری از قبرس شده‌اند.

تدی ساگی، میلیاردر اسرائیلی، بنیانگذار شرکت‌های پلی‌تک(Playtech) و سیف‌شارژ(SafeCharge) پس از هشدار نهادهای امنیتی در قبرس از این حمله تروریستی جان سالم به در برده است.

مطابق برآورد نشریه فوربز، آقای ساگی حدود ۴.۸ میلیارد یورو ثروت دارد و مطابق برخی گزارش‌ها بخشی از ثروت خود را که از طریق قمار آنلاین کسب کرده در بازار املاک و مستغلات قبرس سرمایه‌گذاری کرده است. بر همین اساس، برخی آژانس‌های امنیتی قبرس تلاش برای ترور آقای ساگی را ناشی از اختلاف تجاری او با شرکای سابقش در صنعت قمار آنلاین مرتبط دانسته بودند.

با این حال، سخنگوی دولت اسرائیل با رد وجود هر گونه ریشه جنایی در طرح ترور این بازرگان اسرائیلی ساکن قبرس تاکید کرد که او یکی از مجموعه بازرگانان اسرائیلی بوده که هدف طرح ترور ایران بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست وزیر اسرائیل موشه ادری را به ریاست کمیسیون انرژی اتمی منصوب کرد

«حوادث مرموز در خلیج فارس؛ ربایش احتمالی یک نفتکش و از دست رفتن کنترل سکان چند کشتی دیگر»

حمله به کشتی تاجر اسرائیلی در دریای عمان؛ اسرائیل با متهم کردن ایران: پاسخ شدید نیاز است