Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

انتخابات آلمان؛ سیاست سبز در مرکز توجه احزاب مختلف آلمان

انتخابات آلمان؛ سیاست سبز در مرکز توجه احزاب مختلف آلمان
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سیلویا برهر: «وقتی مردم در برلین درباره حمل و نقل عمومی و ممنوعیت موترهای احتراق داخلی تا سال ۲۰۳۰ صحبت می کنند، مردم مناطق روستایی می گویند بله، بله، ما باید به این مسئله بپردازیم اما زندگی در اینجا واقعا به ماشین ها بستگی دارد و ما به ایده های دیگری نیز نیاز داریم.»

آگهی

حوزه انتخاباتی «آوریش امدن» در ساحل شمالی آلمان قرار دارد. این منطقه با «دویچ فلر» و صنعت ماهیگیری اش برای گردشگران جذاب است.

اما این گذشته حال و آینده صنعتی منطقه است که دهه هاست باعث شده مردم حمایت خود را از سوسیال دموکرات ها تداوم بخشند.

یک ساکن محلی می گوید: «محبوبیت این حزب احتمالا بخاطر تعداد زیاد کارگران در دهه های ۵۰، ۶۰ و ۷۰ افزایش یافت و این محبوبیت به نسل های بعدی انتقال یافته است.»

بندر «امدن» نقش مهمی در صادرات خودروهای ساخت آلمان دارد. بسیاری از خودرها اینجا در کارخانه فولکس واگن ساخته می شوند که حدود ۱۰ هزار نفر از این ناحیه در آن کار می کنند. کارخانه ای که در آینده فقط خودرهای برقی تولید خواهد کرد.

یوهاس ساتف، کاندیدای حزب سوسیال دموکرات آلمان می گوید:‌ «ما بسیار امیدواریم که تولید باطری هم به «امدن» انتقال پیدا کند تا تولید باطرهای کربن صفر برای بهبود شرایط اقلیمی در اینجا تولید شود.»

سرمایه گذاری در انرژی پایدار همچنین باعث ایجاد مشاغل بیشتری می شود. 

کمی به سمت جنوب آلمان، حوزه انتخاباتی کلوپنبورگ وچتا قرار دارد. اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان که حزبی سنتی و محافظه کار است همانند کلیسای کاتولیک اینجا عمیقا ریشه دارد.

یک ساکن محلی می گوید:‌ «در کل، اتحادیه دموکرات مسیحی، حزبی است که باید اینجا وجود داشته باشد یعنی مسیحی و اجتماعی، این بسیار مهم است.»

از دهه ۱۹۶۰، موفقیت کشاورزان و اتحادیه دموکرات مسیحی در کنار هم رشد کرده است.

یک کشاورز محلی می گوید:‌ «اما به دلیل تغییر طرز فکر بسیاری از مردم، شرایط برای کشاورزی بسیار دشوار می شود.»

دیگر کشاورز محلی می گوید: «من سیاست کشاورزی سبز را خیلی ایدئولوژیک می بینم. آنها در طولانی مدت نمی توانند به ما غذا بدهند.»

سیاست اقلیمی در منطقه ای دور افتاده برای بسیاری از رای دهندگان معنای متفاوتی دارد.

سیلویا برهر، کاندیدای اتحادیه دموکرات مسیحی می گوید: «وقتی مردم در برلین درباره حمل و نقل عمومی و ممنوعیت موترهای احتراق داخلی تا سال ۲۰۳۰ صحبت می کنند، مردم اینجا می گویند بله، بله، ما باید به این مسئله بپردازیم اما زندگی در اینجا واقعا به ماشین ها بستگی دارد و ما به ایده های دیگری نیز نیاز داریم.»

با این حال، در جنوب غربی آلمان، حفاظت از آب و هوا از دیرباز در اولویت رای دهندگان در فرایبورگ ایم بریسگو بوده است. اینجا سنگر حزب سبز است.

شانتل کوپف، کاندیدای حزب سبز آلمان می گوید:‌ «از لحاظ تاریخی، این کمی به اعتراض اخیر به برنامه ساخت نیروگاه هسته ای بر می گردد. این سنت همچنان ادامه دارد بویژه در میان جوانان با جنبش« جمعه ها برای آینده» که بویژه اینجا در منطقه فرایبورگ بخوبی نمایندگی می شود.»

این شهر دانشگاهی که در کنار «جنگل سیاه» قرار دارد، دارای مسیرهای دوچرخه سواری و پروژه های مسکن زیست محیطی مانند اینجا در «ووبان» است.

یک ساکن محلی می گوید: «سبزها به مردم فکر می کنند، همچنین به افراد کم بضاعت. آنها مغرور و بی توجه به مردم صحبت نمی کنند. آنها برای آینده وطبیعت به مردم آسیب پذیر و کودکان فکر می کنند.»

اما موفقیت تضمین شده ای در مناطق سنتی احزاب، برای هیچ حزبی صد در صد نیست. مبارزه بین احزاب برای کسب تک تک آرا خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توافق تاریخی در آلمان؛ برلین ۱۰۰ میلیارد یورو به بازسازی ارتش اختصاص می‌دهد

آلمانی‌ها پای صندوق‌های رای؛ شمارش معکوس برای تعیین جانشین آنگلا مرکل

انتخابات آلمان؛ جزئیاتی دربارهٔ شیوه انتخاب نمایندگان و تعیین اکثریت کرسی‌ها