Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دانش آموزان دختر افغان اجازه نیافتند به مدرسه بازگردند؛ طالبان باز هم وعده دادند

دختران افغان باز هم از تحصیل بازماندند
دختران افغان باز هم از تحصیل بازماندند Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طالبان امروز سه شنبه ۲۱ سپتامبر (۳۰ شهریور) وعده دادند که دانش آموزان دختر افغان که در پایه‌های ششم تا دوازدهم تحصیل می‌کنند، به زودی به مدرسه باز گردند.

آگهی

طالبان امروز سه شنبه ۲۱ سپتامبر (۳۰ شهریور) وعده دادند که دانش آموزان دختر افغان که در پایه‌های ششم تا دوازدهم تحصیل می‌کنند، به زودی به مدرسه باز گردند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی دولت طالبان در نشست مطبوعاتی خود در خصوص محدودیت‌های تحمیل شده بر دختران و زنان در افغانستان از جمله تصمیم‌گیری برای نپذیرفتن دخترانی که در پایه‌های ششم تا دوازدهم درس می‌خوانند گفت که این موضوع یک تصمیم موقت بوده است و «به زودی اعلام خواهد شد که آنها چه زمانی می‌توانند به مدرسه بروند.»

سخنگوی دولت طالبان با تأکید بر اینکه برای بازگشت دختران افغان به مدرسه باید «محیط امن» ایجاد شود، گفت که آن‌ها در حال نهایی کردن کارها هستند.

چند روزی است که دانش آموزان پسر افغان در پایه‌های اول تا دوازدهم تحصیلات خود را در مدارس از سر گرفته‌اند.

پیشتر برخی از کشورها و نهادهای مهم بین‌المللی هشدار داده بودند که طالبان را با اقداماتش قضاوت خواهند کرد. از همین رو آن‌ها به رسمیت شناختن دولت تحت رهبری طالبان را به نحوه‌ برخورد این دولت با زنان و اقلیت‌ها مشروط کرده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

طالبان در اواخر دهه ۱۹۹۰ و در حالی که حکومت در افغانستان را در اختیار داشتند، دختران و زنان را از تحصیل و کار و زندگی عمومی محروم کرده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«دختر افغان» مشهور بر جلد نشنال جئوگرافیک به ایتالیا رسید

روز جهانی دختر؛ «هر روز بیش از ۶۰ عروس کودک در جهان جان می‌بازند»

طالبان سیاست‌های آموزشی در افغانستان را اعلام کرد؛ درس‌های متضاد با شریعت حذف می‌شوند