انتقام‌گیری از ژاپن؛ تیم والیبال ایران قهرمان آسیا شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
صابر کاظمی در آغوش علی اصغر مجرد
صابر کاظمی در آغوش علی اصغر مجرد   -   کپی رایت  AP Photo

تیم والیبال ایران موفق شد با شکست ژاپن در مسابقه فینال به مقام قهرمانی آسیا دست یابد.

تیم والیبال ایران که در بازی‌های المپیک توکیو با شکست در مقابل ژاپن از این بازی‌ها حذف شده بود، در جریان مسابقات قهرمانی آسیا و در رقابت نهایی موفق شد روز یکشنبه با نتیجه ۳ بر صفر ژاپن را شکست دهد و بر سکوی قهرمانی آسیا تکیه بزند.

تیم ایران ست نخست را با نتیجه ۲۷ بر ۲۵ از آن خود کرد و در ست دوم نیز موفق شد ۲۵ بر ۲۲ از سد ژاپن عبور کند و در ست سوم هم ایران در رقابتی نفس‌گیر ژاپن را ۳۱ بر ۲۹ شکست داد.

بدین ترتیب، تیم‌های ایران و ژاپن به عنوان ۲ تیم برتر این دوره از مسابقات، سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۲ را کسب کردند.

تیم والیبال ایران با ترکیب اولیه جواد کریمی، میلاد عبادی پور، میثم صالحی، صابر کاظمی، علی اصغر مجرد، امیرحسین توخته و محمدرضا حضرت‌پور و با مربی‌گری بهروز عطایی به مصاف ژاپن رفته‌ بود.

تیم ایران پیشتر و در مسابقه نیمه نهایی موفق شده بود با نتیجه ۳ بر یک تیم چین را شکست دهد. در جریان مسابقات گروه اف نیز ایران بر سه تیم کره‌جنوبی، پاکستان و چین تایپه پیروز شده بود.

مسابقات والیبال قهرمانی آسیا در سال ۲۰۲۱ با حضور ۱۶ تیم از ۲۱ تا ۲۸ شهریور به میزبانی ژاپن برگزار شد.

ایران پیش از این و در ۲۰ دوره گذشته مسابقات قهرمانی آسیا، سه بار دیگر قهرمان آسیا شده و دو بار نیز به مقام نایب قهرمانی این مسابقات دست یافته بود.