والیبال؛ ششمین باخت متوالی تیم ملی ایران در لیگ ملت‌ها مقابل فرانسه رقم خورد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تیم ملی والیبال ایران
تیم ملی والیبال ایران   -  کپی رایت  عکس از ایرنا

تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه خود از هفته پنجم رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ در سه ست مغلوب تیم ملی فرانسه شد.

ملی‌پوشان ایرانی که پس از کسب نتایجی درخشان در هفته دوم و ابتدای هفته سوم روند نزولی خود را با شکست مقابل آلمان آغاز کردند همچنان در ارائه نمایشی مقتدرانه آنطور که از آنها انتظار می‌رود ناتوان نشان می‌دهند.

برتری والیبالیست‌های فرانسوی که خود را مهیای حضور در نیمه نهایی این رقابت‌ها می‌کنند در این مسابقه کاملا محسوس بود؛ به نحوی که تیم ایران هرگز موفق نشد خود را از رقیب قدرتمندی چون فرانسه که تنها شکست را به تیم ملی برزیل تحمیل کرده پیش بیافتد.

شاگردان آلکنو مسابقه را با ترکیب جواد کریمی، میلاد عبادی‌پور، سیدمحمد موسوی، علی‌اصغر مجرد، صابر کاظمی، میثم صالحی و آرمان صالحی آغاز کردند.

اضافه شدن سعید معروف و امیر غفور به ترکیب تیم در ست دوم نیز نتوانست تغییری در روند مسابقه ایجاد کند و برتری فرانسه همچنان ادامه یافت.

خروس‌ها در این مسابقه در هر سه ست با نتایج ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۱۹ به برتری رسیدند تا در نهایت سه بر صفر پیروزی را از آن خود کنند.

این ششمین باخت متوالی تیم ملی ایران در لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ بود که سبب شد این تیم در ابتدای هفته پنجم مسابقات در جایگاه یازدهم جدول رده‌بندی مرحله مقدماتی قرار گیرد.

پنج پیروزی متوالی ایران مقابل هلند،‌ کانادا، ایتالیا، بلغارستان و آمریکا که از انتهای هفته نخست مسابقات استارت خورد به نحوی انتظارات را از تیم ملی ایران بالا برد که هرگز تصور نمی‌شد شاگردان آلکنو شکست مقابل تیمی چون استرالیا را نیز در این مسابقات تجربه کنند.

ملی پوشان ایرانی در هفته پنجم رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ روز سه‌شنبه مقابل لهستان به میدان می‌روند و در دیگر دیدار این هفته روز چهارشنبه رو در روی آرژانتین قرار خواهند گرفت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید