Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کشته شدن شاهد پرونده فساد مالی نتانیاهو در سانحه هوایی؛ یونان بررسی می‌کند

یک کشتی گارد ساحلی یونان دو جسد سانحه هوایی در نزدیکی جزیره ساموس را به ساحل منتقل کردند
یک کشتی گارد ساحلی یونان دو جسد سانحه هوایی در نزدیکی جزیره ساموس را به ساحل منتقل کردند Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یونان تحقیقات خود را درباره سقوط مرگبار هواپیمای شخصی در نزدیکی جزیره ساموس شروع کرد که در جریان این حادثه، شاهد دادگاه رسیدگی کننده به پرونده اتهامات فساد مالی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر پیشین اسرائیل کشته شده است.

آگهی

یونان تحقیقات درباره سقوط یک فروند هواپیمای شخصی در نزدیکی جزیره ساموس را شروع کرد، سقوطی که در آن شاهد دادگاه رسیدگی کننده به پرونده اتهامات فساد مالی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر پیشین اسرائیل، کشته شد. 

هییم ژرون، مقام ارشد پیشین در وزارت ارتباطات اسرائیل و همسرش تنها سرنشینان هواپیمای سسنا ۱۸۲ بودند. این هواپیمای تک موتوره که روز دوشنبه از حیفا در شمال اسرائیل پرواز کرده بود در نزدیکی فرودگاه ساموس سقوط کرد.

هیات تحقیق حوادث هوایی یونان اعلام کرد که در حال بررسی علت سقوط هواپیمای سسنا ۱۸۲ است.

سازمان هواپیمایی یونان در بیانیه ای اعلام کرد زمانی که ارتباط هواپیمای سسنا با برج مراقبت و اندکی پیش از فرود در فرودگاه ساموس قطع شد  مرکز مرتبط با جستجو و نجات سریع را از قطع این ارتباط باخبر کرده است.

یکی از مسئولان سازمان هواپیمایی یونان به خبرگزاری فرانسه گفت که یک ماهیگیر محلی گفته که ابتدا شاهد یک انفجار بزرگ بوده اما پس از مدت زمان کوتاهی یک انفجار کوچک‌تر رخ داده است.

به گزارش منابع خبری، اجساد دو سرنشین اسرائیلی هواپیمای سسنا چند ساعت پس از حادثه توسط نیروهای حفاظت دریایی یونان و با کمک غواصان کشف شده است.

وزارت خارجه اسرائیل با شناسایی قربانیان این حادثه هوایی که هر دو ۶۹ ساله بودند، اعلام کرد که این وزارتخانه و مقامات کنسولی اسرائیل در یونان با خانواده جان باختگان برای بازگرداندن اجساد آن‌ها همکاری می‌کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هییم ژرون یکی از حدود ۳۰۰ شاهدی بود که دادستان رسیدگی کننده به پرونده نتانیاهو از او نام برد. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر پیشین اسرائیل متهم شده که هدایای گران قیمتی را از حامیان ثروتمندش دریافت کرده است. آقای نتانیاهو همچنین متهم است که او از غول‌های رسانه ای در مقابل پوشش خبری اش حمایت کرده است.

آقای نتانیاهو که اینک رهبر مخالفان دولت در پارلمان اسرائیل است، همه اتهامات مطرح شده نسبت به خود را رد کرده و بلندی فهرست شاهدان دادستانی را به سخره گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه نخست وزیر سابق اسرائيل؛ دستیار پیشین نتانیاهو علیه او شهادت داد

اسرائیل از نتانیاهو خواست هدایای خود را پس دهد، او می‌گوید چیزی دستش نیست

افشاگری شاهدان در دادگاه؛ نتانیاهو: دادستان‌ها برای کودتا علیه من تلاش می‌کنند