Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پلیس اسرائیل ۴ فلسطینی فراری از زندان جلبوع را بازداشت کرد

مرز اسرائیل و نوار غزه
مرز اسرائیل و نوار غزه Copyright Khalil Hamra/Copyright 2018 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Khalil Hamra/Copyright 2018 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این افراد با حفر تونلی از سلول، خود را به خارج از محوطه زندان رسانده و از محل گریخته بودند. مقام‌های امنیتی اسرائیل می‌گویند تلاش برای بازداشت دو نفر دیگر همچنان ادامه دارد.

آگهی

نیروهای امنیتی اسرائیل اعلام کردند دو نفر دیگر از شش زندانی فلسطینی که روز دوشنبه هفته پیش از یک زندان فوق امنیتی فرار کرده بودند شامگاه جمعه بازداشت شدند. تلاش برای کشف مخفیگاه و بازداشت دو فراری دیگر ادامه دارد.

پلیس اسرائیل می‌گوید این دو نفر در پارکینگ کامیون‌ها در شهری در شمال اسرائیل بازداشت شده اند.

رسانه‌های اسرائیلی روز دوشنبه هفته گذشته خبر فرار شش نفر از زندان جلبوع را منتشر کردند. این افراد با حفر تونلی از سلول، خود را به خارج از محوطه زندان رسانده و از محل گریختند.

پیش از این مقام‌های امنیتی خبر دستگیری دو عضو فراری گروه جهاد اسلامی در همین روز را منتشر کرده بودند. یعقوب القادری ۴۸ ساله و محمود عبدالله العارضه در شهر ناصره بازداشت شدند.

فرار شش عضو گروه جهاد اسلامی از زندان فوق امنیتی جلبوع در هفته گذشته، موجی از افتخار و غرور را در میان سازمان‌های نظامی-سیاسی فعال در اراضی اشغالی و نوار غزه به راه انداخته بود. در مقابل رسانه‌های اسرائیلی این ماجرا را به‌عنوان یک رسوایی امنیتی و نشانی از خلاء اطلاعاتی توصیف کردند.

نیمه شب جمعه و تنها دقایقی پس از انتشار این خبر، یک راکت از سوی نوار غزه به سوی اسرائیل شلیک شد. سامانه گنبد آهنین این موشک را ردیابی و منهدم کرد. نیروی هوایی اسرائیل پس از این موشک پراکنی، مناطقی از غزه را بمباران کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیل دو زندانی فراری فلسطینی باقی مانده را بازداشت کرد

سرنوشت نوار غزه پس از جنگ؛ نتانیاهو ساز خود را می‌زند،‌ وزیر دفاع مخالف می‌کند

تامین‌کنندگان اصلی جنگ‌افزارهای اسرائيل چه کشورهایی هستند؟