Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

صلاح عبدالسلام در دادگاه حملات پاریس: «قربانیان در سوریه و عراق حق حرف زدن دارند؟»

طرحی از حضور صلاح عبدالسلام، متهم اصلی حملات تروریستی سال ۲۰۱۵ پاریس در دادگاه
طرحی از حضور صلاح عبدالسلام، متهم اصلی حملات تروریستی سال ۲۰۱۵ پاریس در دادگاه Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

متهم اصلی پرونده حملات ۱۳ نوامبر ۲۰۱۵ در پاریس در برابر تذکر رئیس دادگاه نسبت به ایراد صحبت‌های خارج از موضوع گفت: «آقا! خودخواه نباشید، اینجا افراد دیگری هستند که می‌خواهند حرف‌های من را بشنوند.»

آگهی

صلاح عبدالسلام، تنها عضو زنده گروهی که عملیات تروریستی ۱۳ نوامبر سال ۲۰۱۵ در پاریس را انجام داد روز پنجشنبه در دومین روز دادگاه رسیدگی به این پرونده تلاش کرد تا دیگر متهمان را «بی‌گناه» جلوه دهد.

او در جلسه دادگاه درباره نقش محمد عمری، حمزه اتو و علی اوکادی، سه متهم دیگر پرونده گفت: «آنها به من کمک کردند درحالی که هیچ اطلاعی [از حملات] نداشتند.»

محمد عمری، حمزه اتو، علی اوکادی سه نفر از نزدیکان صلاح عبدالسلام در بروکسل هستند که به فرار او پس از حملات ۱۳ نوامبر در پاریس کمک کردند.

صلاح عبدالسلام، ۳۱ ساله در میانه بحث حقوقی در دادگاه گفت: «آیا قربانیان در سوریه و عراق حق حرف دارند؟»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

شما پنج سال وقت داشتید تا حرف‌هایتان را بزنید. [تاکنون] تمایلی نداشتید اظهار نظری بکنید و این حقتان بود. اکنون دریافتم که مایلید اظهارنظر کنید و این خیلی خوب است اما الان وقتش نیست!
رئیس دادگاه رسیدگی به پرونده حملات پاریس خطاب به صلاح عبدالسلام

متهم اصلی پرونده حملات ۱۳ نوامبر ۲۰۱۵ در پاریس در برابر تذکر رئیس دادگاه نسبت به ایراد صحبت‌های خارج از موضوع گفت: «آقا! خودخواه نباشید، اینجا افراد دیگری هستند که می‌خواهند حرف‌های من را بشنوند.»

رئیس دادگاه پیش از اعلام تنفس خطاب به صلاح عبدالسلام گفت: «شما پنج سال وقت داشتید تا حرف‌هایتان را بزنید. [تاکنون] تمایلی نداشتید اظهار نظری بکنید و این حقتان بود. اکنون دریافتم که مایلید اظهارنظر کنید و این خیلی خوب است اما الان وقتش نیست!»

صلاح عبدالسلام در روز اول دادگاه رسیدگی به حملات نوامبر ۲۰۱۵ در پاریس خود را «سرباز داعش» معرفی کرده بود. وی همچنین گفته بود که با او در زندان «مانند سگ» رفتار می‌شود.

پیش‌بینی می‌شود که روند رسیدگی به پرونده حملات پاریس ۹ ماه طول بکشد. فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری سابق فرانسه نیز قرار است به عنوان شاهد در دادگاه حضور پیدا کند.

حملات روز ۱۳ نوامبر در پاریس و حومه این شهر ۱۳۰ کشته و صدها مجروح بر جای گذاشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صلاح عبدالسلام، در سلول انفرادی بزرگترین زندان اروپا

شایعه «مرد بودن همسر ماکرون»؛ عاملان افترا رسما محاکمه می‌شوند

درخواست ۱۸ ماه حبس به‌دلیل غفلت در نگهداری از حدود ۱۷۰ سگ و گربه در یک آپارتمان کوچک