صلاح عبدالسلام، در سلول انفرادی بزرگترین زندان اروپا

صلاح عبدالسلام، در سلول انفرادی بزرگترین زندان اروپا
نگارش از Euronews

یکی از مظنونان اصلی حملات مرگبار سال گذشته در پاریس، از بلژیک به فرانسه منتقل شد و اولین شب بازداشت در فرانسه را در بزرگترین زندان اروپا به صبح

یکی از مظنونان اصلی حملات مرگبار سال گذشته در پاریس، از بلژیک به فرانسه منتقل شد و اولین شب بازداشت در فرانسه را در بزرگترین زندان اروپا به صبح رساند.

او بلافاصله پس از ورود به فرانسه مورد بازجویی قرار گرفت.

به گفته وکیل مدافع صلاح عبدالسلام، این مرد ۲۶ ساله فرانسوی به «قتل» و «تلاش برای قتل از نوع تروریستی» متهم شده است.

مقامهای قضایی فرانسه امیدوارند که بازجویی از او ابعاد تازه ای را از ماجرای حملات شهر پاریس روشن کند.

همزمان با ورود یکی از مظنونان اصلی حملات پاریس به فرانسه، پایتخت این کشور میزبان کنفرانسی در خصوص افراط گرایی است.

یک زن فرانسوی که فرزند هجده ساله اش جذب اسلامگرایان شد و راهی سوریه شد تا به نیروهای داعش بپیوندد و در نهایت کشته شد درباره استرداد صلاح عبدالسلام می گوید: «من امیدوارم که او صحبت کند و به ما بگوید که چطور افراد را جذب می کردند. علاوه بر این که باید تمرکز کار بر روی بازداشت جوانانی باشد که به سوریه می روند، بازداشت کسانی که این جوانان را جذب می کنند هم اتفاق خوبی است.»

پیدا شدن اثر انگشت صلاح عبدالسلام در آپارتمانی در بروکسل سرنخ عملیات ضدتروریستی بلژیک در رابطه با حملات پاریس بود. صلاح عبدالسلام در جریان یکی از حملات پلیس بلژیک از پا مجروح شد.

در جریان حملات سیزدهم نوامبر پاریس که با تیراندازی در یک سالن کنسرت و انفجار بمب همراه بود، ۱۳۰ نفر کشته و دهها نفر مجروح شدند. گروه اسلامگرای «داعش» که خود را دولت اسلامی می خواند و به دنبال حاکم کردن خلافت اسلامی در بخشهایی از سوریه و عراق است، مسئولیت اجرای این حملات را به عهده گرفت.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

حملات پاریس