Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ایتالیا ملزم به پرداخت کمک هزینه فرزندآوری به اتباع کشورهای ثالث شد

canva.com
canva.com Copyright  Photo
Copyright  Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمک هزینه زایمان مبلغی است که هر ماه از سوی دولت ایتالیا برای حمایت از خانواده‌ها پرداخت می‌شود و مبلغ آن بسته به وضعیت مالی خانواده‌ها بین ۹۶۰ تا ۱۹۲۰ یورو در سال برای اولین فرزند در نوسان است.

آگهی

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا، مستقر در لوکزامبورگ روز پنج‌شنبه حکم داد که اتباع کشورهای ثالثِ مقیم ایتالیا باید همچون اتباع این کشور از همۀ حقوق فرزندآوری از جمله کمک هزینه زایمان برخوردار شوند.

رای دیوان پس از رسیدگی به شکایتی صادر شد که اعلام می‌داشت مقامات ایتالیایی از اعطای کمک هزینه به شهروندان چند کشور خارج از اتحادیه اروپا که دارای مجوز کار در ایتالیا بودند خودداری کرده‌اند؛ آنهم با وجود آنکه این افراد به طور قانونی در ایتالیا اقامت داشتند.

کمک هزینه زایمان مبلغی است که هر ماه از سوی دولت ایتالیا برای حمایت از خانواده‌ها پرداخت می‌شود و بر اساس اعلام موسسه ملی تامین اجتماعی ایتالیا مبلغ آن بسته به وضعیت مالی خانواده‌ها بین ۹۶۰ تا ۱۹۲۰ یورو در سال برای اولین فرزند در نوسان است.

این کمک هزینه هر ماه تا یکسالگی کودک متولد شده یا تا یکسال پس از فرزندخواندگی یک کودک پرداخت می‌شود.

کمک هزینه فرزندآوری عمدتا به خانواده‌هایی تعلق می‌گیرد که درآمد محدودی دارند، تحت پوشش تأمین اجتماعی نیستند یا در مشاغل غیرمعمول و فصلی مشغول به کار هستند.

در قوانین ایتالیا تنها این موضوع آمده است که کمک هزینه ماهانه باید به شهروندان ایتالیا و اتحادیه اروپا و همچنین شهروندان کشورهای ثالثی که «دارای مجوز اقامت طولانی مدت» در ایتالیا هستند، پرداخت شود. به همین دلیل مقامات این کشور به اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا که تنها مجوز کار داشتند و فاقد اجازه اقامت بلندمدت بودند، این کمکهای مالی را پرداخت نمی‌کردند.

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا که عالی‌ترین مقام دادگستری در اتحادیه اروپا است، اعلام کرد که هر دو کمک هزینه در زمرۀ «حمایتهای اجتماعی» هستند و باید شهروندان کشورهای ثالث نیز از آن برخوردار شوند.

در بخشنامه سال ۲۰۱۱ اتحادیه اروپا نیز آمده است که «نیروهای کار کشورهای ثالث باید در موضوع تامین اجتماعی، از سهمی مساوی با شهروندان این اتحادیه برخوردار باشند».

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجارستان: حکم دیوان دادگستری اتحادیه اروپا در باره پناهجویان را نمی‌پذیریم

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مارین لوپن را محکوم کرد

حکم دیوان دادگستری اتحادیه اروپا درباره مزایای کودکان کارگران خارجی در بریتانیا