Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آمریکا: بازگشت به برجام سخت‌گیرانه‌ترین بازرسی‌ها را بر ایران تحمیل می‌کند

ند پرایس
ند پرایس Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

واشنگتن منتظر است تا دولت بعدی ایران جهت‌گیری سیاسی خود را نه تنها در حوزه بین‌الملل بلکه به‌ویژه نسبت به مذاکرات وین روشن کند.

آگهی

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد بازگشت دوجانبه ایران و آمریکا به برجام ازآن‌رو برای آمریکا مطلوب است که در صورت انجامش رژیم ایران تحت «سخت‌گیرانه‌ترین و مداخله‌آمیزترین بازرسی‌هایی» قرار می‌گیرد که تا کنون درباره‌شان مذاکره شده است.

ند پرایس در نشستی خبری ضمن اعلام آن‌که مواضع ایالات متحده در این زمینه «بسیار روشن» است افزود که اولویت واشنگتن در رابطه با تهران آن است که از دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای «به‌شکلی دائمی و قابل‌تأیید» ممانعت شود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین گفت واشنگتن منتظر است تا دولت بعدی ایران جهت‌گیری سیاسی خود را «نه تنها در حوزه بین‌الملل بلکه به‌ویژه نسبت به مذاکرات وین» مشخص کند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی همچنین در پاسخ به پرسشی دربارهٔ واکنش آمریکا دربارهٔ صدور احتمالی نفت ایران به لبنان به درخواست حزب‌الله لبنان گفت تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران «پابرجا» هستند و این موضوع دربارهٔ تحریم‌های نفتی نیز صادق است.

ند پرایس همچنین دربارهٔ سیاست آيندهٔ اسرائيل در قبال ایران گفت این مسئله قطعا در دیدار هفتهٔ آیندهٔ نخست وزیر اسرائيل و رئيس جمهوری آمریکا مطرح خواهد شد.

سخنگوی دولت جو بایدن افزود که سران دو کشور در دیدار پیش رو دربارهٔ امنیت منطقه‌ای و تقویت روابط دوجانبه گفتگو خواهند کرد. وی در عین حال تصریح کرد که کشورش خواهان آن است که اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها از «رفاه و آزادی و منزلت برابر» بهره‌مند شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران: رآکتور اراک تا یک سال آینده دوباره راه‌اندازی می‌شود

ایران: به زودی به مذاکرات احیای برجام بر می‌گردیم، آمریکا: به زودی چه معنایی دارد؟

تحقیقات جمهوری‌خواهان؛ رابرت مالی احتمالا واکنش‌های آمریکا در قبال اعتراضات ایران را افشا کرده است