Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

قیمت دلار به رکورد ۹ ماه پیش بازگشت؛ عبور یورو از مرز ۳۱ هزار تومان

مقابل یک مغازه صرافی در تهران؛ سپتامبر ۲۰۲۰
مقابل یک مغازه صرافی در تهران؛ سپتامبر ۲۰۲۰ Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نرخ هر یورو در معاملات بازار آزاد تهران از مرز ۳۱ هزار و ۳۰۰ تومان گذشت و فاصله خود را با نرخ رسمی روز چهارشنبه به ۹۹۰ تومان رساند.

آگهی

قیمت دلار آمریکا در جریان معاملات نیمروز چهارشنبه بازار آزاد تهران از ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان نیز فراتر رفت و رکورد ۹ ماه پیش خود را بار دیگر تکرار کرد.

بانک مرکزی ایران با آغاز داد و ستدهای روز چهارشنبه، نرخ رسمی عرضه دلار آمریکا را برای چهارمین روز کاری متوالی افزایش داد. با افرایش ۱۲۳ تومانی صبح چهارشنبه، نرخ فروش دلار توسط صرافی‌های تحت نظارت بانک مرکزی ایران به ۲۵ هزار و ۷۸۰ تومان رسید.

در واکنش به این افزایش قیمت، نرخ فروش دلار در بازار آزاد تهران تا پیش از ظهر چهارشنبه تا ۲۶ هزار و ۵۵۰ تومان افزایش یافت. اما بانک مرکزی ایران، بعدازظهر چهارشنبه نرخ رسمی عرضه دلار را تا ۲۶ هزار و ۵۸ تومان بالا برد تا برای دقایقی نرخ معامله دلار در بازار آزاد تهران به ۲۶ هزار و ۷۷۰ تومان برسد. این نرخ با نزدیک شدن به ساعت پایانی معاملات به سمت ۲۶ هزار و ۷۰۰ تومان نزولی شد. 

این در شرایطی بود که از اواسط نوامبر تاکنون یعنی طی نزدیک به ۹ ماه پیش قیمت دلار در معاملات روزانه بازار آزاد تهران به ۲۶ هزار و ۷۰۰ تومان نرسیده بود.

همزمان نرخ هر یورو در معاملات بازار آزاد تهران از مرز ۳۱ هزار و ۳۰۰ تومان گذشت و فاصله خود را با نرخ رسمی روز چهارشنبه به ۹۹۰ تومان رساند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

با وجود نوسان محدود قیمت جهانی اونسِ طلا در نزدیکی نرخ هزار و ۷۳۰ دلار، رشد قیمت دلار در بازار داخلی ایران موجب شد تا در مبادلات روز چهارشنبه بازار طلای تهران قیمت هر قطعه تمام سکه طلا با ۱۶۵ هزار تومان افزایش نسبت به روز دوشنبه به ۱۱ میلیون و ۵۷۶ هزار تومان برسد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز یک میلیون و ۱۰۸ هزار تومان خرید و فروش شد که شانزده هزار و ۲۰۰ هزار تومان بالاتر از روز گذشته بود.

روند صعودی شاخص بورس تهران نیز روز چهارشنبه و همزمان با ادامه افزایش نرخ ارز در بازار ایران حفظ شد؛ به طوری که شاخص کل بازار سهام نزدیک به ۳۰ هزار واحد(۱.۹۲ درصد) بالا رفت و از ۲۰ هزار واحد(۲.۱ درصد) افزایش یافت و با ثبت عدد یک میلیون و ۴۸۴ هزار و ۵۸۹ واحدی به بالاترین سطح از هفته سوم آذرماه گذشته تاکنون رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صعود دوباره نرخ ارز؛ انتخابات ریاست جمهوری قیمت دلار را تا چه حد قابل پیش‌بینی‌ می‌کند؟

رکورد تاریخی بهای ارز و سکه در ایران؛ دلار از مرز ۶۴ هزار تومان گذشت

ادامه تضعیف ریال ایران در مقابل ارزهای عمده؛ دلار و یورو به قله چهار هفته گذشته صعود کردند