مینسک در واکنش به تحریم‌ آمریکا: شمار دیپلمات‌ها را به ۵ نفر کاهش دهید

Alexander Lukashenko speaks during a news conference after preliminary election results show him overwhelmingly winning a fourth term in Minsk, Belarus, Monday, Dec. 20, 2010
Alexander Lukashenko speaks during a news conference after preliminary election results show him overwhelmingly winning a fourth term in Minsk, Belarus, Monday, Dec. 20, 2010 Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنگوی وزارت خارجه بلاروس با «آشکارا خصمانه» توصیف کردن تحریم‌های آمریکا گفت: «ما به آمریکایی‌ها پیشنهاد کرده‌‌ایم که تعداد پرسنل سفارتخانه‌شان در مینسک را تا اول سپتامبر به ۵ نفر کاهش دهند.»

آگهی

در پی تحریم‌های جدید ایالات متحده آمریکا علیه بلاروس، مینسک از واشنگتن خواست که شماره کارکنان سفارت خود در این کشور را به ۵ نفر کاهش دهد.

آناتولی گلاز، سخنگوی وزارت خارجه بلاروس با محکوم کردن و «آشکارا خصمانه» توصیف کردن تحریم‌های آمریکا گفت: «ما به آمریکایی‌ها پیشنهاد کرده‌‌ایم که تعداد پرسنل سفارتخانه‌شان در مینسک را تا اول سپتامبر به ۵ نفر کاهش دهند.»

تحریم‌های جدید آمریکا علیه بلاروس پس از آن اعلام شد که مینسک در اقدامی ساختگی هواپیمای حامل رامان پراتسویچ، فعال ۲۶ ساله مخالف دولت باروس را در فرودگاه مینسک وادار به فرود کرد. مقامات امنیتی بلاروس پس از فرود این هواپیما، این فعال مخالف الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس را دستگیر کردند.

تحریم‌های کشورهای غربی از جمله ایالات متحده آمریکا علیه دولت لوکاشنکو از سال گذشته و پس از آغاز اعتراضات گسترده در بلاروس علیه دولت گسترش یافته است. در جریان اعتراضات سال گذشته، معترضان خواستار کناره‌گیری الکساندر لوکاشنکو شدند که نزدیک به سه دهه است قدرت را در این کشور در دست دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دونده اهل بلاروس پس از مراجعه به پلیس ژاپن به دنبال «پناهندگی به سفارت اتریش» است

بلاروس؛ برای نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری ۱۴ سال زندان بریدند

لوکاشنکو: روند انتقال تسلیحات هسته‌ای روسیه به بلاروس کامل شده است