آغاز به کار سریع‌ترین قطار جهان در چین

ماکت یکی از قطارهای پرسرعت چین
ماکت یکی از قطارهای پرسرعت چین Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لیانگ جیانینگ، معاون مدیرکل و مهندس ارشد شرکت راه‌آهن چین اعلام کرد که این قطار علاوه بر سرعت بالا، آلودگی صوتی پایینی نیز دارد و در مقایسه با سایر قطارهای پرسرعت، به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارد.

آگهی

سریع‌ترین قطار جهان که توان حرکت با حداکثر سرعت ۶۰۰ کیلومتر در ساعت را دارد، در شهر چینگ‌دائو واقع در شرق چین آغاز به کار کرد.

قطار جدید مگلو(Maglev) که توسط شرکت راه‌آهن چین ساخته شده یکی از انواع قطارهای متکی به نیروی میدان الکترومغناطیسی است که با از میان بردن فاصله قطار با ریل، تاثیر منفی اصطکاک بر سرعت را از میان می‌برد.

لیانگ جیانینگ، معاون مدیر کل و مهندس ارشد شرکت راه‌آهن چین، به خبرگزاری رسمی چین گفت که این قطار علاوه بر سرعت بالا، آلودگی صوتی پایینی نیز دارد و در مقایسه با سایر قطارهای پرسرعت به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارد.

در حال حاضر، متوسط سرعت ​​قطارهای پرسرعت در چین حدود ۳۵۰ کیلومتر در ساعت است. در حالی که هواپیماها با سرعت ۸۰۰ تا ۹۰۰ کیلومتر در ساعت پرواز می‌کنند. توسعه راه آهن پرسرعت با اتکا به قطارهای مگلو اولویت اصلی دولت چین برای کاهش زمان و هزینه تردد میان شهرهای بزرگ این کشور است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

چین فعلا تنها یک مسیر تجاری مناسب برای تردد قطارهای مگلو دارد که فرودگاه پودونگ شانگهای را به مرکز این شهر متصل می‌کند. این سفر ۳۰ کیلومتری حدود هفت و نیم دقیقه طول می‌کشد و قطار با سرعت ۴۳۰ کیلومتر در ساعت این مسیر را طی می‌کند.

این کشور چندین مسیر ریلی تازه برای گسترش تردد قطارهای مگلو در دست ساخت دارد که یکی از آنها شانگهای را به هانگژو و دیگری چنگدو را به چونگ کینگ متصل خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تاخیر ۱ دقیقه‌ای قطار در ژاپن؛ لوکومتیورانی که ۵۶ ین جریمه شد خسارت ۲ میلیونی می‌طلبد

همه سوارند به جز لوکوموتیوران؛ سفر نخستین قطار خودران جهان در آلمان انجام شد

چین و فروش تجهیزاتی با کاربرد نظامی به روسیه؛ هدف واشنگتن از انتشار عمومی اطلاعات محرمانه چیست؟