دستکم ۳۰ نفر در انفجار بازار محلی در شهرک صدر بغداد کشته شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
انفجار در شهرک صدر بغداد
انفجار در شهرک صدر بغداد   -   کپی رایت  آسوشیتدپرس

روز دوشنبه ۱۹ ژوئیه (۲۸ تیر) انفجار بمب در بازاری محلی در شهرک صدر بغداد در عراق دستکم ۳۰ کشته و ده‌ها زخمی برجا گذاشت.

بنابر اعلام مقامات امنیتی، عامل انفجار یک بمب کنار جاده‌ای بوده که در بازار الحویلات واقع در محله شیعه‌نشین شرق بغداد منفجر شده است.

انفجار یک روز قبل از تعطیلات عید قربان و زمانی رخ داد که بسیاری از شهروندان عراقی مشغول خرید بودند. چهار کودک و چهار زن در میان قربانیان این انفجار هستند.

تصاویر منتشره در شبکه‌های اجتماعی جمعیت هراسان را نشان می‌دهد که پس از انفجار در حال فرار هستند.

هنوز شخص یا گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است. گروه داعش پیشتر مسئولیت بمب‌گذاری‌های مشابه در شهرک صدر بغداد را به عهده گرفته بود.

وزارت کشور عراق این حمله را «تروریستی» توصیف کرده و گفته تحقیقات در این مورد آغاز شده است. بر اساس بیانیه ارتش عراق، مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور فرمانده هنگ پلیس فدرال را مسئول رسیدگی به حادثه قرار داده است.

ماه ژانویه نیز حمله‌ای در بغداد انجام شد که در آن ۳۲ نفر توسط دو بمب‌گذار انتحاری در بازاری در مرکز بغداد کشته شدند. داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفته بود.

در سال جاری محله‌های پرجمعیت بغداد سه بار شاهد انفجار بوده‌اند. در ماه آوریل نیز چهار نفر در یک حمله با خودروی بمب‌گذاری شده در شهرک صدر کشته شدند. انفجاری که توسط یک بمب جاسازی شده در خودروی پارک شده در بازار ایجاد شده بود.

شهرک صدر در حومه بغداد پایگاه هواداران مقتدا صدر، روحانی شیعه، محسوب می‌شود.

به اینستاگرام یورونیوز بپیوندید